• Za matkę
  • Lot #1: Pierścień z sercem
   • Garnet
   • Cacholong
   • Carnelian
  • Lot #2: Wisiorek
  • Lot #3: Wisiorek matki
   • Perły
   • Kamień księżycowy
   • Turkusowy
  • Lot #4: naszyjnik zestaw
  • Lot #5: mini pierścionek na małym palcu
 • Za dziecko

Narodziny dziecka to bardzo szczególne, jeśli można tak powiedzieć, kosmiczne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Z pozoru wszystko wydaje się proste: dwoje ludzi zakochuje się w sobie, ona zachodzi w ciążę, 9 miesięcy później rodzi się dziecko - proza życia, jak każda inna. Ale osoba postronna nigdy nie dowie się, jak wiele nadziei, przeczuć, modlitw i zmartwień splotło się, aby to wszystko się wydarzyło. Jest tylko jeden sposób, aby tego doświadczyć: gdy samemu zostanie się rodzicem. A jeśli rodzicielstwo, niczym lot w kosmos, wywróci Twoje życie do góry nogami i podzieli je na "przed" i "po". Dlatego prezent z okazji narodzin dziecka to minimum tego, co możesz zrobić dla swoich bliskich przyjaciół, którzy zostali rodzicami. Po raz pierwszy, drugi czy trzeci - to nie ma znaczenia. W końcu za każdym razem jest to coś nowego. Za każdym razem jest tak samo jak za pierwszym razem.

Jeśli zagłębisz się w dyskusje na forach internetowych, możesz zebrać informacje o wielu udanych i nie tak udanych prezentach, które ludzie dają matce i dziecku po jego urodzeniu. Muślinowe pieluszki, body z fantazyjnym nadrukiem, pledy z delikatnej włóczki "Alize Puffy", instagramowe smoczki, otulacze do łóżeczka w postaci pluszowych chmurek - wszystkie te prezenty z pewnością spodobają się przynajmniej jednej solenizantce (tej starszej). Ale jeśli chcesz nie tylko zadowolić i zaskoczyć kobietę, która niedawno została matką, będziesz musiał się trochę bardziej postarać. I oczywiście, wydać trochę więcej.

Jeśli zapytacie redakcję Gold.ua, co sprezentować z okazji narodzin dziecka, nasz zespół odpowie zgodnie: oczywiście, biżuterię. Przewidywalne, prawda? Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że biżuteria to nasza specjalność. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: biżuteria jest jedynym prezentem, który zasługuje na to, by być bezpośrednim uczestnikiem tak ważnego wydarzenia w życiu pary, jakim są narodziny dziecka. Biżuteria nie musi być droga, ale musi być symboliczna. Tak, aby patrząc na nie, za każdym razem kobieta pamiętała emocje, które czuła, gdy po raz pierwszy spotkała się ze swoim dzieckiem na sali porodowej.

W rzeczywistości biżuteria jest często wręczana również dzieciom. Oczywiście, noworodek nie jest w stanie docenić prezentu. Ale kiedy dziewczynka lub chłopiec dorośnie, będą mogli nosić biżuterię na pamiątkę swoich pierwszych urodzin. I bądźcie pewni, że taki prezent będzie jeśli nie najbardziej niezapomnianym, to na pewno jednym z najbardziej żywych prezentów z dzieciństwa.

Za mamę

W elektronicznym katalogu Gold.ua są różne tematyczne dekoracje na narodziny dziecka, ale rozumiemy, że czas i wysiłek, aby szukać wśród tysięcy opcji jeden z najbardziej odpowiednich, nie każdy ma. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po biżuteryjnych prezentach dla kobiet, które niedawno zostały matkami. I mamy szczerą nadzieję, że ta lista choć w części pokryje się z Waszą wizją idealnego prezentu z okazji narodzin dziecka.

Lot #1: Pierścień z sercem

Najbardziej klasyczną wersją biżuterii, która będzie odpowiednia do tego wydarzenia jest pierścionek z elementem w kształcie serca. Wzornictwo biżuterii może być bardzo różne. Istnieją pierścienie, które składają się z wielu małych serc zszytych razem. Inne mają kawałek w kształcie serca w centrum kawałka. Jedni wybierają wersje wykonane z metalu szlachetnego bez inkrustacji, inni są przekonani, że pierścionek musi koniecznie zawierać kolorowe kryształki. Przynajmniej jako talizman chroniący mamę i dziecko.

Pierścionek z sercem jest idealnym elementem biżuterii z okazji narodzin syna i/lub córki, ponieważ kryje w sobie wiele symboliki. Mężczyzna, który podaruje taki kawałek swojej ukochanej, może użyć go jako cichego wyznania miłości. Pierścionek może być również podarowany jako talizman lub przypomnienie, że najważniejsza osoba w życiu każdej mamy zamieszkała w jej sercu.

A skoro jesteśmy dziś z Wami, by wybrać prezent dla kobiety-matki, zróbmy to mając na uwadze nie tylko estetykę, ale i macierzyństwo. Wybierając pierścionek z kamieniem, litoterapeuci zalecają, aby dać pierwszeństwo tym naturalnym kryształom, które w taki czy inny sposób są związane z kobiecym początkiem. Listę takich minerałów znajdziecie Państwo poniżej. Nie musisz ich pamiętać na pamięć: zawsze możesz wrócić do tej listy, gdy będziesz kupować biżuterię dla swojego dziecka.

Granat .

Ten kryształ jest również nazywany kamieniem urodzenia wszystkich ciąż. Nie, nie pomaga zajść w ciążę (przynajmniej nie udało nam się znaleźć żadnych naukowych dowodów na ten fakt). Granat ma jednak silny wpływ na stan psychiczny przyszłych matek i kobiet, które urodziły dziecko.

Nie jest tajemnicą, że w czasie noszenia dziecka i w okresie połogu przedstawicielka płci żeńskiej potrzebuje dużo wsparcia ze strony najbliższych. (Brak wsparcia może prowadzić do przedłużającej się depresji poporodowej - strasznego, mrocznego i bardzo bolesnego stanu, wymagającego interwencji lekarskiej i długiej rehabilitacji. Nie mówimy tego, aby Cię przestraszyć, ale aby ostrzec przed błędami, które mogą drogo kosztować rodzinę.

Granat inkrustowany w pierścionku z sercem jest talizmanem dla matki. To ochroni jej sen i spokój ducha. Wprawi w pozytywną harmonię przed porodem (jeśli zdecydujesz się na prezent przed) i pomoże odnaleźć równowagę emocjonalną po nim. A przy okazji, granat nie jest tylko czerwony. Na pewno pamiętasz o tym, jeśli czytałeś nasze poprzednie artykuły. Więc nie krępuj się i wybierz dowolną z nich. Nawet rzadki jasnozielony (tsavorite) granat, który pochodzi z Tanzanii, zrobi to. Najważniejsze jest, aby dopasować minerał do rodzaju skóry dziewczyny i sprawić, aby projekt pierścionka był przyjemny dla bohaterki okazji i dawał jej codzienną przyjemność estetyczną.

Cacholong .

Ten kryształ jest nazywany kamieniem urodzenia. Caholong jest mlecznie zabarwionym opalem o niejednorodnej strukturze dzięki licznym białym i żółtawym plamkom. Azjaci widzą go tylko jako kamień matki i są zdumieni, gdy znajdują go na dłoni młodej dziewczyny lub mężczyzny. Europejska tradycja noszenia cacholongów nie jest tak jednoznaczna, nie ma wyraźnego podziału kamieni na "matczyne" i "niematczyne". Jednak przy wyborze biżuteryjnego prezentu z okazji narodzin dziecka dla mamy, warto wziąć pod uwagę wizję azjatycką.

"Zamrożone mleko matki" - tak niektóre ludy Azji nazywają cacholong. Azjaci wierzą, że minerał ten chroni matki przed stresem, złym okiem i załamaniami emocjonalnymi, które jak wiadomo są nieodłączną częścią macierzyństwa. Co więcej, kaholong jest niedopowiedziany i bardzo piękny. Nie rzuca się w oczy, ale zdaje się podkreślać matczyną delikatność i kruchość, jaka pojawia się w kobiecie po urodzeniu dziecka.

Carnelian .

Jest to kolejny czysto kobiecy kamień-talizman, który odpowiada za dziewczęcą moc. Litoterapeuci wierzą, że w czasie ciąży karneol zapewnia przyszłej matce ochronę nie tylko przed negatywną energią wytwarzaną przez osoby postronne, ale także przed chorobami. Tak, ten fakt nie został naukowo udowodniony, ale jeśli wierzysz w moc kamieni, karneol jest doskonały jako talizman macierzyński.

Karneol może nie być najlepszym rozwiązaniem na pierścionek, ponieważ litoterapeuci zalecają noszenie kamienia tak, aby był w stałym kontakcie ze skórą. Ale nawet jeśli kryształ będzie się podobał mamie czysto wizualnie, to i tak wystarczy, aby wzmocnić jej psycho-emocjonalne zaplecze. I na dobry nastrój też.

Lot #2: wisiorek z zawieszką

Kobiety przyzwyczaiły się już do myśli, że mężczyźni najwyraźniej nie są najbardziej sentymentalnymi istotami na świecie. Zrozumiałe i pozornie błahe dla płci pięknej rzeczy i zjawiska mężczyznom trzeba rozwikłać i wyjaśnić. Wielu facetów, na przykład, nie rozumieją, dlaczego ich ukochana tak obrażony, gdy nie dostać kwiaty na wakacje. Mężczyźni są zakłopotani, gdy słyszą o ulotności kobiecych dusz, i szczerze zdziwieni, gdy ich ukochane zmieniają się sto razy przed wyjściem. Dlatego otrzymanie sentymentalnego prezentu od ukochanej osoby z okazji narodzin dziecka to wielka rzadkość. A dla mężczyzny jest to okazja do zrobienia niespodzianki tej, która dała mu syna lub córkę.

Wisiorek w kształcie szpilki wykonany ze złota lub srebra jest najlepszym biżuteryjnym mimi. Takie biżuteryjne prezenty z okazji narodzin dziecka są dziś szalenie popularne. Dlatego producenci starają się zmaksymalizować wybór takiej biżuterii. Taki obcas może być noszony zarówno na łańcuszku, jak i na bransoletce, jeśli pozwala na to zawieszka mocująca. Niektóre kobiety używają złotej lub srebrnej "szpilki" jako zawieszki do biżuteryjnej szpilki, która z kolei służy jako broszka.

Obcas biżuterii jest pełen symboliki. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście skojarzenie z malutką piętką noworodka, na którą można patrzeć bez końca, studiując fałdy i zmarszczki na skórze dziecka. Pięta zresztą zawsze kojarzy się z piętą Achillesa - najbardziej wrażliwym miejscem mitologicznego nieśmiertelnego wojownika. Pięta Kryszny, nawiasem mówiąc, była również najsłabszym punktem. Ale to właśnie dzięki niemu wąż zostaje zabity, miażdżąc w tym procesie uniwersalne zło. To jest właśnie ta historia. I dokładnie tak samo jest z dzieckiem: jest ono zarówno najsłabszym punktem matki, jak i najpotężniejszym źródłem jej siły i inspiracji. To niesamowite, jak taki huragan może współistnieć w jednym maleńkim stworzeniu, ale fakt pozostaje faktem.

Nawiasem mówiąc, inną popularną interpretacją wisiorka-piątki jest znak historii i serca matki. Taki element biżuterii jest wskazówką, że dziecko z pewnością osiągnie zawodowe wyżyny, gdy dorośnie. Ale nawet jeśli tego nie zrobi, niezależnie od swoich sukcesów, na zawsze pozostanie w sercu matki, które należy do niego całym sercem od chwili narodzin.

Lot #3: Wisiorek matki

W niektórych krajach istniała tradycja, zgodnie z którą kobieta w ciąży nosiła na piersi miniaturowy dzwoneczek. Uważano, że atrybut dzwonienia służy jako słuchowy łącznik między matką a dzieckiem, które rozwijało się w jej łonie. Pewien jubiler zwrócił uwagę na tę starodawną tradycję i postanowił ją kontynuować. Kto to był, historia milczy. I nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze jest to, że dzięki czyjemuś bystremu oku biżuteria z okazji narodzin córki lub syna została uzupełniona o taki element jak "wisiorek macierzyński".

Wisior może być sprzedawany samodzielnie lub w komplecie z jego maleńką repliką, która jest przeznaczona dla noworodka. Biżuteria musi mieć element, który "dzwoni" lub co najmniej dzwoni. Może to być perła zabezpieczona w specjalny sposób lub metalowe serce, które swobodnie porusza się wewnątrz półkuli z metalu szlachetnego. Czasami w wisiorkach matczynych inkrustowane są kamyczki, które umieszczone w metalowej oprawie pełnią funkcję elementu "dzwoniącego". Warto tu wrócić do minerałów macierzyńskich, o których nie mówiliśmy poprzednim razem. Oprócz wyżej wymienionych kryształów warto zwrócić uwagę na perły, kamień księżycowy i turkus.

Perły

Perły są uważane za kamień płodności. Jego ukryta symbolika płodności jest bezpośrednio związana z tematem, który poruszyliśmy w tym artykule. Perła w wisiorku matki symbolizuje zarówno czystość nowo przybyłego dziecka, jak i czułość matki, wzruszenie i cudowność tego, co się dzieje. Perły są również wskaźnikiem dobrego samopoczucia osoby je noszącej. Jeśli wkładka jest przyciemniona, oznacza to, że coś jest nie tak ze zdrowiem kobiety noszącej biżuterię i jest okazja do wizyty u lekarza rodzinnego.

Kamień księżycowy

Ten naturalny kryształ jest zalecany dla kobiet w ciąży. Jeśli jednak po urodzeniu dziecka posiadasz jakiś element biżuterii z kamieniem księżycowym, nie rezygnuj z niego, ale nie krępuj się wsunąć go na naszyjnik (jeśli jest to wisiorek) lub umieścić na palcu (jeśli jest to pierścionek). Kamień księżycowy jest odpowiedzialny za komfort kobiety. Podobno jest w stanie zminimalizować odczucia bólowe, dlatego niektóre rodzące kobiety pozostają z kamieniem nawet na sali porodowej. I mówią, że to bardzo pomaga.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że minerał ten ma dość silny związek z ciałem niebieskim o tej samej nazwie, po którym został nazwany. Dlatego kamień bez otoczki z metalu szlachetnego nie powinien być noszony na ciele częściej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak kamień księżycowy znajduje się wewnątrz wisiorka i nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, biżuterię można nosić bez zdejmowania.

Turkusowy

Ten kamień w kolorze akwamarynu z charakterystycznymi ciemnymi żyłkami jest jednym z najbardziej popularnych symboli i talizmanów pomyślności kobiety. Dlatego często jest to biżuteria inkrustowana przeznaczona dla kobiet w ciąży i młodych matek. Logika jest prosta: turkus - symbol szczęścia, a narodziny dziecka - czyste kobiece szczęście jak najbardziej. Uważa się, że ten kamień ma nie tylko pozytywny wpływ na narządy wewnętrzne kobiet, zwracając szczególną uwagę i zapewniając szczególną ochronę dla układu moczowo-płciowego. Mówi się, że turkus jest niezawodną tarczą, która chroni dziewczynę przed przedwczesnym porodem.

Lot #4: naszyjnik zestaw

Tylko najbardziej leniwa osoba na świecie nie słyszała o bransoletce do kompletu. Proponujemy wykorzystać ten pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy, ale wydaje nam się to zbyt banalne. W rzeczywistości to nie to samo, co zestaw wisiorków. To nowość na rynku jubilerskim, której nie każdy miał jeszcze okazję spróbować. Wyobraź sobie łańcuszek, na którym zamiast wisiorka znajduje się mały pierścionek. I nie jest to zwykły pierścionek, ale karabinek: pierścionek można otworzyć i przyczepić do niego kilka zawieszek. Na przykład w formie wózka ozdobionego emalią jubilerską, miniaturowego obcasa i srebrnego manekina.

Podobnie jak w przypadku bransoletki, zawieszki mogą być zmieniane w zależności od nastroju lub wyboru wyglądu Twojej mamy. Nowo poznany tata może na przykład podarować bazę (łańcuszek z zawieszką) i kilka tematycznych zawieszek. A inni krewni mogą uzupełnić kolekcję o wisiorki nie związane z narodzinami dziecka. Wybór dodatków jest ogromny, tak że takich mini-produktów nie można nazwać deficytowymi.

Lot #5: Mini pierścionek na palec

Miniaturowy pierścionek przeznaczony na mały palec mamy to jeden z najdelikatniejszych elementów biżuterii w naszym katalogu. Zakładając, że dłoń symbolizuje rodzinę, a mały palec najmłodszego członka rodziny, znaczenie takiego prezentu staje się bardziej niż oczywiste. Niektórzy producenci produkują miniaturowe pierścionki z zawieszkami. Często wisiorki są zdobione emalią jubilerską. Biżuterię z okazji narodzin córki można uzupełnić różowym serduszkiem, a podobny pierścionek z okazji narodzin syna - niebieskim.

Dziecko

Noworodek nie jest w stanie docenić prezentu w postaci biżuterii, jak również podziękować za nią osobie obdarowującej. Ale nadejdzie godzina i dziecko dorośnie. A biżuteria, jak wiemy, ma nieograniczony termin przydatności do spożycia. Więc nawet jeśli zdecydujesz się na dar "na dorastanie", będziemy Cię wspierać w tym zamiarze. Ponieważ szczerze wierzymy, że zakup biżuterii jest jedną z najlepszych inwestycji w przyszłość nowej osoby.

Tak więc pytanie, czy dawać, nawet go nie poruszymy. Bo zdecydowanie warto. Ale na pytanie "co dać? Od razu należy wspomnieć, że prezenty biżuteryjne dla niemowląt nie różnią się w zależności od płci. Jedyną rzeczą, którą można podarować dziewczynce, a nie można podarować maluchowi, są kolczyki. Wszystkie inne prezenty biżuteryjne dla niemowląt są absolutnie uniwersalne.

 1. Szpilka do biżuterii. Wszyscy chcemy, aby dziecko w pierwszych latach swojego życia było jak najlepiej chronione przed negatywnymi wpływami. Aby uchronić go przed infekcjami, uciekamy się do szczepień. Aby chronić się przed zimnem, używamy wysokiej jakości odzieży. A co z brzydkim słowem? Ukośne spojrzenie? Zazdrosne myśli? Przed tym trudniej się uchronić niż przed błonicą, odrą i mrozem. Jeśli jednak wierzysz w magię rzeczy, podaruj swojemu noworodkowi biżuteryjną spinkę. Od dawna używano go do ochrony przed złym okiem. Dorośli przypięliby pinezkę do złej strony obszycia sukienki lub koszuli. Dziś, nawiasem mówiąc, wielu robi to samo. A złote i srebrne szpilki są używane nie tylko jako biżuteria, ale także jako zawoalowany talizman. Dla niemowląt w naszym katalogu online mamy miniaturowe spineczki, które na początku można przyczepić do pieluszek lub do dywanika, którym okrywa się dziecko. Później możesz przymocować srebrną lub złotą szpilkę do ubrania, wybierając model, który ma bezpieczne mocowanie.
 2. Miniaturowy krzyż. Jeśli wiesz, że rodzice noworodka planują w najbliższym czasie jego chrzest, możesz wyprzedzić to wydarzenie i podarować mały złoty lub srebrny krzyżyk z okazji narodzin dziecka. Dla wierzącego jest to znacznie potężniejsza ochrona niż szpilka. Dlatego często pierwsza i druga wersja prezentów konkurują ze sobą.
 3. Dziecięcy amulet. Jeśli nie chcesz stawiać krzyżyka przyszłemu rodzicowi chrzestnemu (który tradycyjnie kupuje krzyżyk dla dziecka), ale chcesz zapewnić noworodkowi najwyższy stopień ochrony, kup łańcuszek do kadzidła wykonany z metalu szlachetnego. Łańcuszek raczej nie przyda się dziecku w pierwszym roku życia. Przyda się za to miękki, hipoalergiczny, gumowy choker do noszenia amuletu.
 4. Łyżeczka wykonana z srebra. Sztućce wykonane z metali szlachetnych są popularnym prezentem z okazji narodzin syna lub córki. Ale złota łyżeczka, z naszego punktu widzenia, jest czystym popisywaniem się. Natomiast srebrny jest atrybutem symbolicznym i funkcjonalnym, z którego odbiorca prezentu będzie korzystał, gdy tylko opanuje koordynację swoich ruchów. Srebrna łyżeczka stanie się nieodłącznym elementem życia dziecka już od szóstego miesiąca życia (jest to mniej więcej czas, w którym dzieci zaczynają być prymowane). Srebro ma właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne, dlatego jest najlepszym materiałem do wykonania pamiątkowych łyżeczek dla dzieci.
 5. Zawieszki ciążowe dla noworodków. Powiedzieliśmy powyżej, że jest to jedyny prezent na liście, który nie będzie pasował do chłopców. Jest to istotne tylko dla małych księżniczek. I to tylko wtedy, gdy znasz intencje rodziców, aby przekłuć uszy dziecka. Wybierając bransoletki dla swojego noworodka, upewnij się, że:
  1. Jest to najmniejszy z dostępnych modeli i posiada kategorię wiekową 0+;
  2. wykonany jest ze złota próby 585 (niższy nie nadaje się ze względu na dużą ilość ligatury, która może wywołać reakcję alergiczną);
  3. model pozbawiony jest elementów tandetnych i ostrych kątów;
  4. sztyft kolczyków nie jest zbyt długi i nie sprawi, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort podczas noszenia;
  5. Zamek jest pewny i mocny, najlepiej z wkrętem.

W zasadzie nie ma znaczenia, jaki prezent z naszej listy wybierzesz dla dziecka i dla jego mamy. Najważniejsze, że w ten (lub jakikolwiek inny) sposób okazujecie prawdziwą troskę i nieznośną czułość dla cennych dla was ludzi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz