Wybór prezentu na każde święta to trudne zadanie. Jest to najtrudniejsze w zgiełku Nowego Roku. Co kupić mężczyźnie na Nowy Rok? To pytanie nie odpuszcza kochającym kobietom na kilka tygodni przed świętami, a nawet na miesiąc. Kiedy jest tak wiele do zrobienia, wydaje się, że oryginalne pomysły czekają na każdym kroku. Dlaczego więc zbyt często kończą z warunkowym zestawem skarpetek i pianką do golenia?

Prezent dla mężczyzny jest chyba trudniejszy do wybrania niż dla kobiety. Zbyt często na pytanie "co dać swojemu ulubieńcowi w Nowym Roku" pada odpowiedź "bo on już wszystko ma". Ale jeśli chcesz trywializować pomysły i szczerą radość w oczach ukochanej osoby, jesteśmy gotowi podzielić się z wami doskonałą sugestię: dać człowiekowi kawałek biżuterii! Uwierz, że jest to prezent, który doceni dokładnie tak samo, jak Ty byś go doceniła. Chodzi tylko o to, aby dobrać odpowiedni element biżuterii. Chodźmy.

Stylowa biżuteria dla silnych mężczyzn

Wybór cennego akcesorium dla kochanka to całe zadanie: jest zbyt wiele warunków do spełnienia. Ale bądźcie pewni, że finał tego zadania zaowocuje podziękowaniem tak gorącym, że warto się postarać.

Dlaczego biżuteria jest najlepszym prezentem

Na pierwszy rzut oka, wybór ładnego dodatku jako prezentu sylwestrowego dla Twojego mężczyzny może wydawać się nieco skomplikowany. Ale proszę mi wierzyć, że to tylko na pierwszy rzut oka.

 1. To jest oryginalne. Co zwykle daje się przedstawicielom silniejszej płci? Z pewnością nie popełnimy dużego błędu, jeśli przyjmiemy, że mówimy o pamiętnikach i długopisach, krawatach i koszulach, wodzie toaletowej i akcesoriach do golenia. I skarpetki, jak moglibyśmy zapomnieć o skarpetkach. Możesz uzupełnić tę listę o własną opcję, ale zgódź się, "najlepsze prezenty dla mężczyzn", które wymieniliśmy. No bo ile krawatów zbiera kurz w szafach silnej połowy ludzkości, ile pamiętników służy do rysowania przez ich nieposkromione dzieci, ile butelek wody toaletowej stoi w łazienkowej szafie? Biżuteria może ładnie urozmaicić tę listę banałów. Wystarczy wybrać odpowiedni cenny dodatek, a na pewno będzie on pożądany przez Twojego mężczyznę.
 2. To jest zorientowane na status. Jasne, diamenty i wspaniałe naszyjniki są dla pań. Pamiętajmy jednak, że pierwotnie biżuteria, czy to w postaci pierścionka, czy wisiorka, była wyłączną prerogatywą mężczyzny. Świadczyły one o ambicjach mężczyzny, jego zdolnościach przywódczych, autorytecie i władzy. Ale pamięci genetycznej, proszę wybaczyć, nie da się odłożyć na bok. Dlatego surowa obrączka, włożona na palec współczesnego mężczyzny, "wskrzesza" w nim dawne instynkty. Jest oczywiste, że obecnie sposoby zdobywania władzy nieco się zmieniły. Ale drogie akcesoria to wciąż symbol statusu, który dla każdego przedstawiciela silniejszej płci jest tak samo ważny, jak zawsze, cokolwiek by o tym nie mówił.
 3. Jest trwały. Metal szlachetny jest materiałem, któremu niestraszne są kataklizmy pogodowe i najbardziej ekstremalne sposoby noszenia. A jeśli coś się stanie z biżuterią, jubilerzy bez problemu poradzą sobie z większością sytuacji.
 4. To jest piękne. Może to było dobre miejsce na początek. Chyba nikt nie będzie się spierał, że wizerunek kobiety bez dodatków wydaje nam się czasem niekompletny. W przypadku wizerunku męskiego, oczywiście, wymagania są mniejsze. Ale to właśnie dodatki biżuteryjne - czy to masywny sygnet, skromny pierścionek czy pleciona skórzana bransoletka - mogą stanowić punkt, a nawet wykrzyknik.
 5. To jest sentymentalne. Chcesz, aby prezent noworoczny dla ukochanej osoby był niezapomniany. W przypadku akcesoriów jubilerskich sprawdza się to nawet w ponad 100%. Mężczyzna z pewnością zapamięta zarówno sam prezent, jak i emocje, które towarzyszyły jego wręczeniu. I tak, wiele lat później, patrząc na pierścionek czy bransoletkę, ma wszelkie szanse, by przypomnieć sobie te same emocje i poczuć je na nowo. I niech okazywanie uczuć będzie uważane za reakcję "kobiecą", dziś męskość nie równa się już brutalności: mężczyźni są tak samo wolni w odczuwaniu i okazywaniu emocji jak kobiety. Co oznacza, że Twój prezent nie jest tylko materialnym "drobiazgiem". To uczucia, które mężczyzna zachowa na długie lata.

No i? Założyłaś się: teraz myśl o biżuteryjnym prezencie dla ukochanego wydaje Ci się coraz bardziej atrakcyjna. A jeśli jesteś gotowy, aby przejść do polowania na ten najcenniejszy dodatek, który będzie prezentować swoją ukochaną w Sylwestra, nie spiesz się. Jeśli pozwolisz, jeszcze kilka wskazówek.

Jak wybrać prezent: zasady ogólne

Prezenty noworoczne dla mężczyzn to przedmioty, które muszą spełniać kilka warunków. A wybór tych elementów zależy od wielu parametrów.

 • Zawód i styl ubierania się. Jeśli dasz spinki do mankietów sportowcowi lub, powiedzmy, programiście, będzie on nieco zaskoczony. Tak samo będzie, jeśli podarujesz duży pierścionek praktykującemu chirurgowi lub skórzaną bransoletkę czterdziestoletniemu prawnikowi. Myśl jest jasna, czyż nie? Biżuteria dla mężczyzny powinna pasować do jego zawodu i stylu życia.
 • Wiek. Srebrna biżuteria jest nieodpowiednia do podarowania mężczyźnie, którego wiek zbliża się do 50 lat. W ten sam sposób, są one mało prawdopodobne, aby być pod wrażeniem pierścień wykonany z białego złota, nie mówiąc już o szczotkowanego złota. Z drugiej strony, duży pierścień w czerwonym złocie może wyglądać nieco karykaturalnie na młodym lub młodym mężczyźnie. Ogólnie rzecz biorąc, im starsza osoba jest, tym większa biżuteria jest dozwolona.
 • Skład. Oczywiste jest, że biżuteria męska różni się zasadniczo od damskiej: jest bardziej masywna i mniej pretensjonalna, bardziej zwięzła i surowa. A przecież nawet wśród tych bezpośrednio męskich akcesoriów można spotkać łańcuszki o różnej grubości lub obrączki o różnej szerokości. Przeciętnie uważa się, że aby osiągnąć wizualną harmonię, im większy jest mężczyzna, tym masywniejsza powinna być jego biżuteria.
 • Istniejąca biżuteria. Wszystkie elementy, które mężczyzna mógłby nawet teoretycznie nosić razem, powinny do siebie pasować. Oznacza to, że metal (i jego kolor) oraz ogólny projekt powinny być w tym samym duchu. Nie powinieneś dawać srebrnego łańcuszka mężczyźnie, jeśli on woli złoto, i odwrotnie.
 • Schemat kolorów. Mężczyźni zazwyczaj preferują wszystkie odcienie stali, ale typowy złoty kolor może wydawać im się zbyt krzykliwy. Dlatego też dziewczyny najczęściej wybierają biżuterię z białego i srebrnego złota jako prezent noworoczny dla swoich mężów. W tym samym czasie, jeśli twój człowiek jest fanem tradycyjnego odcienia złota, nie ma nic "złego" z tym: Poczuj się swobodnie dać mu jasny klejnot. Ale jeśli chodzi o spinki do mankietów, zegarki lub spinki do krawata, ulubione są czarne, niebieskie, szare lub brązowe oraz wszelkie odcienie metaliczne. Mężczyźni zazwyczaj nie przepadają za inkrustowanymi kamieniami, a jeśli już decydują się na kamienie szlachetne, to preferują czarny agat. Ale przypominamy, że tak jest zazwyczaj. Twój konkretny człowiek może być fanem onyksu, granatu, szafiru i innych minerałów.
 • Jakość wykonania. Jeśli mówimy o męskim dodatku - surowym, minimalistycznym z definicji - to na pierwszy plan wysuwa się jakość wykonania. Sprawdź, czy nigdzie nie ma żadnych nierówności, szwów, zarysowań. Szczególnie rzucają się w oczy w prostym designie. Twoja biżuteria musi być wysokiej jakości, starannie i drobiazgowo wykonana.

Zanim wybierzesz i zapłacisz za wybrany przedmiot, sprawdź jeszcze raz naszą listę kontrolną: czy biżuteria spełnia wszystkie parametry, a jeśli nie, czy rozumiesz dlaczego? Powiedzmy, że Twój kochanek jest kreatywny i preferuje spinki do mankietów z dużymi, ciemnofioletowymi kamieniami. Czy wygląda jak portret "przeciętnego" człowieka, który namalowaliśmy? Nie. Czy powinnam mu kupić te same spinki do mankietów? Oczywiście!

Co sprezentować mężowi w Nowy Rok: główne opcje

Tak więc, nadchodzi najbardziej ekscytujący moment: jesteś wreszcie gotowa, aby wybrać konkretną biżuterię dla swojego mężczyzny. Najlepszym miejscem dla Ciebie i Twojej biżuterii może być największy internetowy mega-market jubilerski Gold.ua na Ukrainie. Ustaw odpowiednie filtry i rozpocznij fascynujący surfing po falach świata męskiej biżuterii. Jakie produkty wybrać? Istnieje wiele opcji.

 • Pierścień. Wybierz najbardziej surowe i dyskretnie zaprojektowane akcesorium. Jednocześnie nie powinien być miniaturowy, "kobiecy". Pozostań przy umiarkowanie szerokich modelach. Szanującemu się mężczyźnie wypadałoby podarować pierścionek z sygnetem lub obrączkę inkrustowaną małym agatem lub onyksem, najlepiej podłużnym lub kwadratowym o wyraźnych, ostrych krawędziach. Pierścionek, nie obrączka, powinien być właściwym wyborem dla młodej damy. Najlepiej, aby był to dyskretny odcień stali. Tylko nie zapomnij dowiedzieć się lub zapamiętać rozmiaru palca swojego mężczyzny.
 • Naszyjnik. Przy zakupie tego elementu biżuterii ważne są dwie rzeczy: długość i grubość. Zazwyczaj standardowa długość wynosi 45-50 cm: krótsza długość stworzy wrażenie duszącego "chokera", a większa długość wygląda nieco wulgarnie. Jeśli chodzi o grubość ozdoby, to zależy ona od postury mężczyzny: im jest on większy, tym grubsza powinna być. Co do wyboru tkania nie ma specjalnej porady: wszystkie łańcuszki męskie są wykonane w solidnej technice (takiej jak "bismarck" lub "anchor"), więc wybór zależy tylko od Twoich preferencji estetycznych.
 • Bransoletka. Jeśli chodzi o grubość, zasada jest taka sama jak w przypadku łańcuszka: im większy nadgarstek, tym masywniejsza powinna być bransoletka. I upewnij się, że musi on luźno leżeć na dłoni, ale jednocześnie nie może z nią odlecieć. To prawda, że w dzisiejszych czasach wybór bransoletek jest niezwykle duży: i nie chodzi tu tylko o klasyczną biżuterię metalową, o której wspomnieliśmy. Teraz u szczytu popularności są bransoletki skórzane lub kauczukowe. Wyglądają bardzo brutalnie i są ozdobą każdej silnej ręki. To prawda, są one wybierane, z reguły, mężczyźni w wieku poniżej 40 lat. Często bransoletki te łączy się z zegarkami, nosząc je na jednej ręce.
 • Spinki do mankietów. Jeśli Twój mężczyzna jest pracownikiem biurowym lub biznesmenem, jest mu niezwykle trudno obejść się bez spinek do mankietów. Nie ma specjalnych wskazówek dotyczących wyboru tego akcesorium, po prostu spróbuj wziąć pod uwagę ulubioną paletę Twojego mężczyzny. I lepiej jest kupić spinki do mankietów razem ze spinką do krawata. Przy wyborze spinki do mankietów należy zwrócić uwagę, aby jej szerokość nie była większa niż szerokość krawata.
 • Oglądaj. Kolejny maksymalnie statusowy i bardzo zauważalny dodatek na męskiej dłoni. Stara zasada mówi, że do stroju biznesowego warto nosić zegarek na skórzanym pasku, a metalowe bransoletki są odpowiednie dla fanów stylu casual. W dzisiejszych czasach nie zawsze tak jest, ale warto o tym wiedzieć. A kształt tarczy - okrągły, kwadratowy, prostokątny lub baryłkowy - zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. I kształt dłoni kochanka, oczywiście.
 • Krzyż nadgarstkowy. Spośród wszystkich zawieszek dla mężczyzn (których, jak można sobie wyobrazić, nie ma zbyt wiele), najpopularniejszy jest krzyż ślubny. Jeśli Twój mężczyzna nie ma jeszcze tego klejnotu, podaruj mu w prezencie taki amulet. Pamiętaj tylko, że krzyż powinien być raczej średniej lub dużej wielkości i mieć ścisły, regularny kształt.
 • Kolczyki. To nie do końca typowe akcesorium staje się coraz bardziej pożądane. Kolczyk w uchu u mężczyzny nie jest już niczym zaskakującym, a najbardziej męscy i przystojni bohaterowie, od Brada Pitta, przez Johnny'ego Deppa, po Davida Beckhama, eksponują ten szarmancki element biżuterii. Kolczyk do uszu męskich jest zazwyczaj wykonany w dyskretnej stylistyce, ma ścisły geometryczny zarys. Jest to albo goździk, albo (częściej) pierścionek. Zazwyczaj kolczyki są stalowe, więc mężczyzna może wybrać kolczyki ze srebra, białego złota lub platyny - w zależności od możliwości finansowych. Goździki mogą być inkrustowane kamieniem - najczęściej przezroczystym lub czarnym - ale możliwe są również inne opcje kolorystyczne.

Biżuteria dla mężczyzn jest miłym i ważnym, ale raczej niespodziewanym prezentem. A Sylwester to odpowiedni czas na niespodzianki i miłe zaskoczenia. Spróbuj zadziwić swojego ukochanego - kup mu biżuterię, która sprawi, że stanie się jeszcze bardziej męski i atrakcyjny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz