Biżuteria to symboliczny prezent, który często ma szczególne znaczenie dla osoby obdarowywanej. Kiedy przychodzi czas na wybór "idealnego" prezentu, od czego zacząć? Zacznij od metalu - popularne wybory to złoto, srebro i platyna.

Z pięciu poniższych powodów platyna jest najlepszym metalem na kolejny prezent biżuteryjny dla ukochanej osoby.

Naturalność i czystość

Platyna jest naturalnie białym metalem, który nie blaknie z upływem czasu. Jednak po wielu latach nabiera bogatego, matowego wykończenia zwanego "patyną".

Z drugiej strony, każde złoto jest naturalnie występującym żółtym metalem - także białe złoto. W końcu białe złoto zżółknie i będzie wymagało ponownego pokrycia, podczas gdy tradycyjne złoto łatwo się rysuje.

Platyna może mieć nawet 95-procentową czystość, co sprawia, że metal ten jest hipoalergiczny. W najlepszym przypadku, metal taki jak 18-karatowe złoto jest czysty tylko w 75 procentach.

Trwałość i gęstość

Im większa gęstość, tym większa trwałość. Platyna jest o 60 procent cięższa od złota! Kiedy przeglądasz pierścionki zaręczynowe, pamiętaj, że platynowe sztyfty zapewniają lepszą ochronę diamentom i innym kamieniom szlachetnym.

Hipoalergiczny

Jak już wspomniano, platyna jest hipoalergiczna. Wiele osób ma wrażliwą skórę i może doświadczać reakcji alergicznych nosząc tańsze metale. Białe złoto zawiera różne metale, takie jak nikiel, które mogą powodować nieoczekiwane reakcje alergiczne.

Łatwa konserwacja

Być może posiadasz wyblakłą złotą lub zmatowioną srebrną biżuterię, która wymaga częstego profesjonalnego czyszczenia i polerowania. Jeśli zainwestujesz w biżuterię platynową, wystarczy zwykłe czyszczenie parą wodną lub kąpiel w ciepłej wodzie z mydłem, aby zachować jej najlepszy wygląd.

Trwa przez całe życie

Platyna jest 30 razy bardziej rzadka niż złoto, co czyni ją najlepszym wyborem na jedyny w swoim rodzaju prezent. Podczas gdy inne metale starzeją się z dnia na dzień, platyna nie traci metalu z upływem czasu ani nie koroduje, więc można ją przekazywać z pokolenia na pokolenie. Ze względu na swoją wagę, do wykonania pierścionka potrzeba więcej platyny, dlatego jest ona droższa niż złoto. Mimo to, biżuteria będzie żyła w Twojej rodzinie wiecznie!

Hannoush Jewelers of Connecticut jest firmą rodzinną, której możesz zaufać w zakresie wysokiej jakości produktów i spersonalizowanej obsługi. Aby zapoznać się z naszą ofertą platynowej biżuterii i pierścionków zaręczynowych, odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji w Connecticut już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz