• Trochę teorii: różnica między pierścionkiem zaręczynowym a zaręczynami
  • Zaręczyny: droga od biznesu do romansu
  • Ważna symbolika obrączki ślubnej
  • Ślubne omeny: wierzyć czy nie?
 • Jak dobrać pierścionek zaręczynowy i obrączkę
  • Główna zasada - żadnych zasad!
  • Ważne kryteria przy łączeniu biżuterii!
  • Nie zapomnij o swoim mężczyźnie!
 • Najlepsza mieszanka dla pierścionka zaręczynowego i ślubnego
  • Na jednym palcu
  • Na różnych palcach jednej ręki
  • Na różnych palcach różnych rąk
  • Inne opcje
 • Jak połączyć to, co niedopasowane?

Znalezienie bratniej duszy, kogoś, kto rozumie i akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, jest prawdziwym wyzwaniem. A jeśli karty są wyrównane, a puzzle ułożone, nadszedł czas na więcej zmartwień i emocji. Chłopaki zastanawiają się, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla swojej kochanki i co zrobić z ich pierścionkiem zaręczynowym, a dziewczyny pilnie pytają Google, jak nosić pierścionek zaręczynowy i pierścionek zaręczynowy. Śpieszymy rozwiać wszelkie Państwa obawy i lęki. Rozsiądź się wygodnie!

Trochę teorii: jaka jest różnica między pierścionkiem zaręczynowym a zaręczynowym?

Zaskakująco, tradycja zaręczyn jest zarówno stara, jak i nowa. I tak się składa, że nie każdy dzisiaj jest świadomy różnicy między pierścionkiem zaręczynowym a zespołem weselnym. I jest jeden!

Zaręczyny: droga od biznesu do romansu

Zaręczyny to wzruszająca tradycja, która dotarła do nas stosunkowo niedawno pod wpływem hollywoodzkich filmów i kultury zachodniej. W skrócie, jest to rytuał, w którym chłopak prosi dziewczynę o rękę i przez szczęśliwy zbieg okoliczności, dziewczyna mówi "tak". Oczywiście, we współczesnym życiu, kiedy para często mieszka razem przed założeniem formalnej rodziny, zaręczyny trudno utrzymać w tajemnicy. I nie wszyscy uważają to za tak pilną potrzebę.

Niemniej jednak, romans nie został porzucony i, tradycyjnie, propozycja, aby połączyć swoje serca razem powinny być zaskoczeniem dla dziewczyny. Technicznie oznacza to, że nie powinna ona wiedzieć o pierścionku zaręczynowym wcześniej. Oznacza to, że Pan Młody musi zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami finansowymi (dobry Boże!), ale także z dużo ważniejszym wyzwaniem estetycznym: jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy, który spodoba się ukochanej? Jak wybrać kawałek, który będzie pasował do dziewczyny nie tylko w rozmiarze, ale także w stylu? I zgodzić, to rzadki człowiek, który myśli o tym, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, aby dopasować swój pierścień ślubny. Rzadko - albo wcale.

Jeśli romans i symbolizm są dla Ciebie ważne i przestrzegać tradycji, pamiętaj, że od czasów starożytnego Rzymu, to było zwyczajowe dla pana młodego kupić pierścionek zaręczynowy sam bez konsultacji z panny młodej pierwszy. Mówi się, że w starożytności istniał bardzo realny statut tego procesu, który zabraniał mężczyźnie "przerzucania" pieniędzy na swoją ukochaną. Zgodnie z tym prawem, pan młody musi dać pannie młodej złoty pierścionek. Nie ma okazji? Wtedy nie byłoby ślubu i nie byłoby szczęśliwego życia małżeńskiego. To sztywne rzymskie prawo zmieniło się dopiero kilka wieków później, kiedy nieszczęśliwi Rzymianie mogli dawać dziewczynkom zarówno srebrne, jak i nawet zwykłe żelazne obrączki.

A zaręczyny w czasach starożytnych były nie tyle romantycznym wydarzeniem, co miały bardzo wyraźny cel finansowy. Podczas oświadczyn, w których uczestniczyła nie tylko sama dziewczyna, ale oczywiście także jej rodzice, załatwiane były najważniejsze sprawy finansowe. Współczesne feministki nazwałyby to procesem kupna i sprzedaży, a nie miłosnym układem (i pewnie miałyby rację). Przecież takie negocjacje służyły do ustalenia, ile strony są gotowe wydać na przyjęcie weselne (tak jak dzisiaj), albo np. ile pieniędzy jedna strona będzie musiała zapłacić, jeśli druga odmówi ślubu. O dziwo, w starożytności to właśnie zaręczyny były ważną transakcją biznesową, a do ślubu przywiązywano znacznie mniejszą wagę - był to jedynie pokaz dla bliskich, okazja do zabawy. I to właśnie po to, by przypieczętować transakcję, "wynaleziono" pierścionek zaręczynowy.

Okazuje się, że pierścionek zaręczynowy był swoistym sygnałem dla obu stron:

 • mężczyzna wiedział, że dziewczyna jest teraz jego;
 • dziewczyna i jej rodzina zrozumieli, że pan młody
 • zamożny i chętny do wydawania pieniędzy na rodzinę, do pracy dla jej dobrobytu.

Obrzęd zaręczyn jest obcą nam tradycją europejską. Nasi słowiańscy przodkowie przed zawarciem małżeństwa sprawowali sakrament zmówin. A jego znaczenie było dokładnie takie samo: wyjaśnienie, czy dziewczyna jest gotowa zostać żoną, a jednocześnie sprawdzenie wypłacalności pana młodego, jego zdolności do utrzymania rodziny i powagi jego zamiarów.

Ważna symbolika obrączki ślubnej

Dawniej i dziś, jeśli dziewczyna zgadza się wyjść za mąż, dostaje na jednym z palców pierścionek zaręczynowy. A im droższy i jaśniejszy jest ten klejnot, tym bardziej godny zaufania jest status finansowy przyszłego męża.

A pierścionek zaręczynowy, jak zapewne wiesz, jest kluczowym atrybutem ślubnym, który para nosi na sobie w dniu ślubu jako znak wzajemnej miłości i wierności. Jest to pierścionek zaręczynowy, który symbolicznie nadaje Wam nowy status męża i żony. Tradycja mówi, że obrączka jest noszona po ślubie przez całe życie i nigdy nie powinna być zdejmowana.

Zwyczaj wymiany obrączek na znak "przywłaszczenia" sobie ukochanej osoby sięga czasów starożytnych. Przykładowo, archeolodzy znaleźli na to dowody już w czasach przedchrześcijańskich, wśród słowiańskich pogan. Choć pierścionek zaręczynowy naszych dalekich przodków był niczym więcej niż trzciną owiniętą wokół palca, jego symbolika jest dość oczywista. Metalowe obrączki zostały po raz pierwszy wykonane w starożytnym Rzymie. Ale zwykłe luksusowe warianty biżuterii pojawiły się dopiero znacznie później, około XV-XVI wieku w tych samych Włoszech.

Ślubne omeny: wierzyć czy nie?

W tej chwili wszystkie odniesienia historyczne wydają nam się bardzo odległe. Rzeczywiście, przyjęcie zaręczynowe w dzisiejszych czasach to zdecydowanie nie biznes, a ślub to coś więcej niż show. A jednak, być może właśnie dzięki temu związkowi z naszymi przodkami, dzięki tak dawnym tradycjom, dzisiejsze postrzeganie ślubów jest często pełne omenów i przesądów. Oczywiście, każdy chce być szczęśliwy. I wydaje się, że dzięki odpowiedniemu pierścionkowi, liczbie pierścionków czy wielkości kamienia można w jakiś sposób "kontrolować" sytuację i stać się twórcą własnego szczęścia.

Tak więc, panny młode, które wierzą w omeny, nadal wierzą, że im większy i droższy minerał, w którym będzie inkrustowany pierścionek zaręczynowy, tym silniejsze uczucia pana młodego i tym bardziej stabilna rodzina. A pierścionek zaręczynowy musi być koniecznie wykonany z gładkiego metalu, bez żadnych inkrustacji. Symbolizowało to nieskończoność małżeństwa i wieczną miłość małżonków do siebie nawzajem.

Ale dziś nadeszła era redefiniowania tradycji. Jeśli nie chcesz wierzyć w omeny, stwórz swoje własne przeznaczenie. A jeśli potrzebujesz więcej niż kamyczek na pierścionku zaręczynowym, nikt nie zabrania nosić jeszcze jednego - na pierścionku zaręczynowym.

Jak połączyć pierścionek zaręczynowy i obrączkę ślubną

Okazuje się, że pierścionki zaręczynowe i ślubne różnią się od siebie pod kilkoma względami:

 • według celu (o tym właśnie mówiliśmy);
 • według wzoru (najczęściej pierścionek zaręczynowy jest inkrustowany kamieniem szlachetnym, a pierścionek zaręczynowy wykonany jest tylko z metalu szlachetnego, ale w dzisiejszym świecie możliwe są wyjątki);
 • Jak nosić pierścionek (czy nosić go na co dzień, czy nie, a jeśli tak, to na którym palcu).

Jak więc połączyć pierścionek zaręczynowy i ślubny? Gold.ua chętnie doradzi!

Główna zasada - żadnych zasad!

Po pierwsze, zwróć uwagę na najważniejszy punkt: dziś moda jest absolutnie demokratyczna, a my coraz mniej wierzymy w omeny. Najprostszą odpowiedzią jest więc połączenie pierścionka zaręczynowego z zaręczynowym w taki sposób, jaki jest dla Was wygodny (jeśli oczywiście jest). Nie masz oczywiście żadnych zobowiązań wobec Wysokiej Komisji Mody czy Rady Ezoteryków. Możecie więc nosić lub nie nosić tych pierścionków, nosić je razem lub osobno, nosić je na jednym palcu lub na różnych - wszystko zależy od Was.

A przecież takich buntowników, którzy całkowicie ignorują tradycje i rady stylistów jest niewielu. Dlatego też oferujemy Państwu kompleksowy przewodnik po wszystkich możliwych opcjach połączenia pierścionka zaręczynowego i biżuterii zaręczynowej.

Ważne kryteria dotyczące kompatybilności biżuterii

Jak wszystkie inne elementy biżuterii w Twojej szkatułce, pierścionek zaręczynowy i obrączka powinny do siebie pasować. Jest to kardynalna zasada, której należy przestrzegać w każdej sytuacji. Nie ma znaczenia, czy nosisz je na tej samej czy na różnych dłoniach, czy jesteś skłonny dopasować te pierścionki na co dzień, czy planujesz mieszankę na specjalne okazje. Tylko pamiętajcie: przy pierwszym wyborze obrączek pamiętajcie o złotych zasadach dopasowania. Co najważniejsze, obrączki muszą pasować do siebie stylem. Klasyczne zaokrąglone formy i gwałtowne geometryczne linie, high-tech i vintage retro, fantazyjny kamień o nieregularnym kształcie w połączeniu z biżuterią o klasycznym szlifie - wszystko to w połączeniu może wyglądać niesmacznie. Zanim więc kupisz swój pierwszy pierścionek (z nadzieją, że wkrótce pojawi się drugi), zastanów się, jaki styl biżuterii preferujesz.

I jeszcze mała rada: podczas gdy jeden pierścionek będzie jak najbardziej neutralny, drugi może być jasny i pasować do każdego stylu. To znaczy, oczywiście, jeśli zgodzisz się przyozdobić się tą maksymalnie neutralną biżuterią. Oczywiście, nie ma nic złego w podstawowej biżuterii, zależy to tylko od Twojego stylu i przyzwyczajeń.

Ale lista tego, co można połączyć zgodnie z dzisiejszymi trendami, jest dość optymistyczna:

 • Obrączki z różnych metali: złoto + srebro, srebro + platyna - czemu nie;
 • wielobarwne złote obrączki: biała + różowa, biała + cytrynowa, biała + czerwona - lub dowolna inna kombinacja, którą lubisz;
 • Matowe i błyszczące złote obrączki: nowoczesne, a jednocześnie uniwersalne i niedopowiedziane;
 • Pierścionki z różnymi kamieniami szlachetnymi: diamentem i szafirem na przykład, lub przezroczystym fianitem wraz z jasnym kamieniem półszlachetnym;
 • Pierścionki z tym samym kamieniem, ale w innej oprawie: kiedy kształt lub szlif minerału jest inny.

I jeszcze trochę o kompatybilności: im bliżej siebie znajdują się Wasze dwie główne obrączki, tym bardziej harmonijnie powinny do siebie pasować. Idealnym rozwiązaniem jest zamówienie gotowego kompletu pierścionków na zaręczyny i ślub. Utalentowani projektanci z wrodzonym smakiem w tym zawodzie tworzą fantastyczne zestawy, w których znajdziecie pozornie różne obrączki, ale wyróżniające się jednym stylem. Jeśli gotowe zestawy z różnych powodów Ci nie odpowiadają, spróbuj samodzielnie wybrać jeden z ciekawych wariantów. Może być:

 • Pojedynczy duży kamień na pierścionku zaręczynowym + rozproszenie małych kamieni tworzących ścieżkę na pierścionku zaręczynowym;
 • duży klasyczny top na pierścionku zaręczynowym (szlif okrągły lub bagietka lub princessa) + pierścionek zaręczynowy wysadzany brylantami
 • fantazyjny pojedynczy kamień na pierścionku zaręczynowym + maxi klasyczny na pierścionku zaręczynowym; pierścionek zaręczynowy
  typu knuckle (gdzie 3, 5, 7 lub 9 małych kamieni są ułożone w rzędzie) + elegancki pierścionek zaręczynowy, ewentualnie z matowego metalu
 • multi-złoty pierścionek zaręczynowy z "pływającymi" diamentami ułożonymi w spiralny wzór + praktycznie identyczny pierścionek zaręczynowy, tylko bez kamieni.

To, co jest interesujące w tej liście, to to, czego nie wymieniliśmy: zaufaj nam, trochę wyobraźni i spojrzenia w głąb siebie - i z łatwością ułożysz swój własny, unikalny i niepowtarzalny zestaw.

Dla większości dziewczyn sprawdzi się zasada, że lepiej wybrać nieco prostszy pierścionek niż nieco bardziej wyszukany. Co to znaczy? Idealnie byłoby, gdyby pierścionek (zwłaszcza zaręczynowy - to jest tak skomplikowane, jak to tylko możliwe) pasował do wszystkich stylizacji, jakie Twoja ukochana ma w głowie teraz lub przez następne pięćdziesiąt lat. Oczywiście, w przypadku biżuterii w jaskrawych kolorach istnieje ryzyko, że po prostu nie poradzi sobie z takim obciążeniem i wprowadzi dysharmonię do wizerunku swojej pani. Ale proste nie znaczy nudne! Większość nowoczesnych dziewczyn nosi ubrania w stylu casual lub lekko unowocześnione klasyki. Bingo! Takie panny młode nadają się do bardzo różnych obrączek: z grawerami, elementami dekoracyjnymi, nietypową oprawą kamieni, różnymi szlifami, kilkoma (nawet wielokolorowymi) kamieniami. Najważniejsze, żeby nie było przysłowiowego za dużo. I tu są bardziej powściągliwe piękności, fanki minimalizmu czy sportowego szyku, lepiej wybrać bardziej lapidarną biżuterię z małą zgrabną wstawką.

Nie zapomnij o człowieku!

Mówiąc o kompatybilności dwóch obrączek, nie można zapomnieć o trzeciej. Który? - pytasz niezawodnie. Obrączka Twojego przyszłego małżonka, oczywiście! Dziś, w dobie indywidualnego wzornictwa i dbałości o ekskluzywność, modą jest dopasowywanie obrączek ślubnych pary. Oczywiście, zarówno koncepcje piękna, jak i czysto anatomiczne cechy dłoni kobiety i mężczyzny są nadal różne. A mimo to można zrobić obrączki męskie i żeńskie "przyjazne". Oczywiście istnieją pewne gotowe zestawy. Jeśli nie masz ochoty się męczyć lub nie ufasz swojemu stylistycznemu talentowi, nie szukaj wyszukanych rozwiązań: gotowe zestawy są naprawdę dobrym wyborem. Jeśli jednak chcecie być twórcami własnych zestawów biżuterii ślubnej, zastanówcie się, jakie elementy łączące mogą mieć obrączka męska i damska:

 • kolor metalu;
 • Styl biżuterii (np. klasyczny lub high-tech);
 • kształt pręta;
 • połączenie dwóch metali (najczęściej czerwonego i białego złota);
 • naniesienie na powierzchnię fasety diamentowej;
 • zastosowanie porównywalnych wkładek (uwaga! to dla odważnych panów młodych!);
 • monochromatyczny.

W tym przypadku trzeba będzie poszukać całego trio biżuterii (dwie dla panny młodej i jedna dla pana młodego). Ale uwierz mi: warto. Najważniejsze, aby nie skończyć jak książę William, potencjalny pretendent do korony brytyjskiej. Jeśli przyjrzycie się uważnie zdjęciom księcia Cambridge, zobaczycie, że po prostu nie nosi pierścionka zaręczynowego. Z jego statusem! Książę tłumaczy swój ekstrawagancki czyn w prosty sposób: nie jest mu wygodnie. Jak na prawdziwego dżentelmena przystało, książę z góry uprzedził swoją ukochaną o takim scenariuszu i w pierścionku zaręczynowym pokazał się tylko jeden dzień - w dniu własnego ślubu. Dobrze, że księżna Cambridge nie poszła w ślady męża: Kate Middleton lubi nosić zarówno swój pierścionek zaręczynowy, jak i ten, który odziedziczyła po księżnej Dianie.

Najlepsze mieszanki dla pierścionka zaręczynowego i ślubnego

Tradycyjnie, palec serdeczny jest tym, który "rządzi" Twoim sercem. Trudno powiedzieć, z czym ta tradycja ma związek, ale różne kultury miały te same wierzenia w różnych czasach. Według nich to właśnie przez palec serdeczny przebiega "tętnica miłości". Tak więc noszenie pierścionka na tym palcu oznacza podtrzymywanie miłości i zasilanie źródła ciepłych uczuć.

W naszym kraju pan młody zwyczajowo zakłada pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny prawej ręki panny młodej (choć niektórzy wybierają do tego celu lewą rękę). To miejsce jest przechowywane dla pierścionka zaręczynowego aż do dnia ślubu, kiedy to pierścionek zaręczynowy zajmuje jego miejsce.

Nawiasem mówiąc, nie jest wskazane, aby usunąć pierścionek zaręczynowy z prawego palca i umieścić go na innym miejscu. Ta tradycja w naszym życiu jest bezpośrednio związana z prawosławiem: prawą ręką chrzcimy, podpisujemy papiery, w ogóle w religii jest to ręka "główna". Noszenie obrączki podczas noszenia jest również tradycją ortodoksyjną, ponieważ miłość i wierność ukochanej osobie nie zna "przerw".

Dlatego też, jeśli istnieją różnice w lokalizacji pierścionka zaręczynowego, próba przeniesienia go w inne miejsce często wywołuje burzę pytań, a nawet oburzenie. Dla najbardziej przesądnych czytelników spieszymy z zapewnieniem: nie ma nic złego w przenoszeniu pierścionka zaręczynowego. Co zrobić, jeśli skaleczyłeś się w palec i nie możesz założyć na niego pierścionka? Co zrobić, jeśli jesteś zaangażowany w ciężką pracę fizyczną i nie jesteś gotowy codziennie "zabić" głównego symbolu swojego życia rodzinnego? A co, jeśli takich "jeśli" jest jeszcze milion? Najważniejsze jest to, aby pamiętać, co symbolizuje pierścionek zaręczynowy. A lokalizacja, proszę mi wierzyć, to dziesiąta rzecz.

Na jednym palcu.

Ta opcja jest dość powszechna. Przed ślubem obrączkę zakłada się na palec serdeczny prawej ręki, w dniu ślubu zastępuje się ją pierścionkiem zaręczynowym, ale już następnego dnia jako mężatka można śmiało dodać do pierścionka zaręczynowego obrączkę zaręczynową i pozostawić komplet na palcu serdecznym prawej ręki. Przy okazji, to będzie Twoja osobista decyzja, aby określić, który pierścień nosić na górze drugiego:

 • możesz połączyć je w "porządku chronologicznym" (pierścionek zaręczynowy na dole, pierścionek zaręczynowy na górze);
 • możesz je połączyć "zgodnie z logiką miłości" (pierścionek zaręczynowy jest bliżej serca - będzie więc na dole).

Jak widać, każda z opcji ma prawo bytu. O dziwo, jest to chyba jedyny przypadek w historii, w którym ani projektanci, ani ezoterycy nie mają w tej kwestii wyrobionego zdania.

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się nosić pierścionki na tym samym palcu, styliści radzą Ci, abyś szukała biżuterii o tym samym kształcie szkiełka. Może być:

 • runda;
 • półokrągły (to klasyk);
 • Proste (tzw. europejskie);
 • Zgęstnieje (nazywany jest również krążkiem).

W tym przypadku, nawet bardzo odległe pierścienie projektowe będą wyglądać harmonijnie. I na koniec trochę o szerokości biżuterii dla Twoich palców. Jubilerzy definiują szerokość obrączki w następujący sposób:

 • Wąskie (do 4 mm szerokości);
 • średnie (4-6mm szerokości);
 • Szerokie (szerokość powyżej 6 mm).

Tutaj wymagania są czysto praktyczne: dwie szerokie obrączki na jednym palcu będą po prostu niewygodne. A dwie obrączki z paskiem środkowym nie są najwygodniejszą kombinacją. Wybierz więc albo dwie wąskie metalowe ramki, albo jedną szeroką i jedną wąską.

Przy okazji jeszcze jedna mała rada: jeśli wolicie pierścionek zaręczynowy z kamieniami szlachetnymi (a pierścionek zaręczynowy domyślnie jest nimi inkrustowany), zwróćcie uwagę na to, aby odcień wkładek w obu pierścionkach pasował do siebie. Wybredni jubilerzy uważają, że nawet najmniejsze odstępstwo od jednolitości kolorystycznej wygląda nie na miejscu. Ale wizualnie "poprawić" nie bardzo czyste kamienie pierścionek zaręczynowy można wydać pieniądze na droższe pierścionek zaręczynowy: jeśli jego kamienie będą czystsze i bardziej przejrzyste, etykieta biżuteria wybaczy Ci "osobliwości" pierścionka zaręczynowego.

Na różnych palcach tej samej ręki

To jest wspólne, aby zobaczyć dziewczyny, które zachować palec pierścień prawej ręki ozdobione pierścionek zaręczynowy i nosić pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu. Sceptycy mogą twierdzić, że może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy pan młody źle obliczył rozmiar i pierścionek jest za duży na palec serdeczny. Ale nie słuchajcie ich: jeśli czujecie się komfortowo, jeśli pierścionek wygląda dobrze na środkowym palcu, jeśli pierścionki wyglądają harmonijnie obok siebie - noście biżuterię właśnie tak.

Jedyna przestroga od stylistów: mimo wszystko w przypadku takiego "ścisłego dopasowania" obrączki nie powinny mieć bardzo skomplikowanego i wyszukanego wzornictwa. Będą się kłócić między sobą, zamiast zgodzić się, że jesteś najpiękniejsza. Albo zdecydujcie się na prostsze i bardziej eleganckie elementy, albo "rozłóżcie" obrączki bardziej od siebie.

W tym przypadku możesz dowolnie manipulować szerokością pierścieni. Bardziej surowi styliści powiedzą Ci, że lepiej jest mieć tę samą szerokość (wąskie lub średnie) lub minimalnie różne parametry (powiedzmy wąskie + średnie, średnie + szerokie obrączki). A ci odważniejsi powiedzą ci, żebyś posłuchał własnego serca.

Na różnych palcach różnych rąk

Innym popularnym sposobem na to. Najczęściej widuje się pierścionek zaręczynowy na jego tradycyjnym miejscu - palec serdeczny po prawej stronie, ale pierścionek zaręczynowy trafia na ten sam palec, ale na lewej ręce - bliżej serca.

Styliści są przekonani, że takie połączenie sprawdza się najlepiej. Bo obrączki "rozdzielone" na dwie ręce mają prawo być jaśniejsze i bardziej oryginalne niż złożone na jednej ręce, a tym bardziej na jednym palcu. Przykłady zestawów uderzeniowych to:

 • Pierścionek zaręczynowy z bardzo dużą górą, szczególnie fantazyjnie wycięty pierścionek + dowolny pierścionek zaręczynowy;
 • ozdobione klejnotami obie obrączki;
 • szerokie obrączki, które są niewygodne do noszenia na jednym palcu.

Dlatego też, aby uniknąć konfliktu jaskrawych kolorów klejnotów, są one "rozłożone" na różnych dłoniach.

Inne opcje

Jak powiedziano wcześniej, te trzy opcje nie są ograniczone do lokalizacji ślubu i obrączek. Pierścionek zaręczynowy jest zazwyczaj pozostawiony na prawym palcu serdecznym, a pierścionek zaręczynowy może być wysłany do:

 • prawy palec wskazujący;
 • indeks po lewej stronie;
 • środek po prawej stronie;
 • środek po lewej stronie.

Mały palec i kciuk nie są zazwyczaj używane w tych kombinacjach, ale z drugiej strony nie ma też żadnych zakazów w tym zakresie.

Te niekonwencjonalne warianty są często wybierane przez osoby kreatywne i nietuzinkowe. Lub panny młode, które nie mogły wybrać przynajmniej jednego neutralnego pierścienia. Możesz wybrać dowolny palec, absolutnie dowolny. Najważniejsze - starać się trzymać wyrażonej już uwagi: im bliżej siebie są pierścienie, tym bardziej potrzebują "przyjaźni".

I jeszcze jedna, wydawałoby się oczywista rada: nikt nie zabrania Wam zmieniać położenia głównych obrączek co najmniej sto razy dziennie - w zależności od chęci, nastroju, kondycji, a nawet stroju. Ale ciii! Nikt nie mówi o swojej absolutnej wolności!

Jak łączyć nieścisłości?

Co zrobić, jeśli jeden z pierścionków (najczęściej zaręczynowy) jest tak jasny i oryginalny (i może być drogi!), że nie można go połączyć z inną biżuterią? A na dodatek nie pasuje do Twojego dress code'u w pracy, a w klubie fitness nie wygląda zbyt stosownie?

To proste: zrób pierścionek zaręczynowy swoim specjalnym pierścieniem i nosić go tylko na specjalne okazje. Nie ma żadnych barier - nie musisz nosić tej biżuterii na co dzień! Ani styliści, ani wierzenia ludowe do tego nie namawiają. Dlatego do specjalnego pierścienia - specjalne wyjścia. Przy okazji, ta opcja noszenia to świetny sposób, aby przegapić ważny pierścień i dlatego kochać go jeszcze bardziej.

Jeszcze bardziej oryginalny sposób na noszenie pierścionka zaręczynowego zaproponowała kiedyś idolka wszystkich wolnych, kreatywnych kobiet, Carrie Bradshaw - bohaterka słynnego Sex and the City. Dzięki kręconowłosej bohaterce Sarah Jessica Parker, Ty i ja nauczyłyśmy się już wiele: łącz tiulową spódnicę z grubym topem i klasycznymi sandałami, śmiało zestawiaj top bandeau z krótkim masywnym łańcuchem, noś trencze pod sukienkami i pantoflami.

Wierni fani pamiętają, jak Carrie nosiła swój pierścionek zaręczynowy: po prostu nosiła go na łańcuszku i nosiła go jako wisiorek, rozumując, że pierścionek był bliżej jej serca. Nie zapominajmy, że bohaterka Parkera nigdy nie doczekała się swojego drugiego pierścienia, ale powiedzmy, że jeśli szukasz odważnych kombinacji, nie ograniczaj się zwykłymi limitami!

Przy okazji, Carrie nie jest jedyną osobą, która myśli o noszeniu pierścionka na szyi. Niektóre kobiety, które z czasem musiały zmienić rozmiar swoich palców (z powodu nagłego schudnięcia lub przeciwnie - przytycia) i nie chcą oddawać swojej biżuterii do jubilera, wybierają ten sposób. Dotyczy to nie tylko pierścionków zaręczynowych, jak w przypadku Pani Bradshaw, ale również obrączek ślubnych. Może to być szczególnie prawdziwe w czasie urazu ręki lub ciąży, na przykład, gdy nie ma możliwości noszenia pierścionka w jego zwykłym miejscu.

Zasadniczo nie ma żadnych ograniczeń: jeśli jest to dla Ciebie wygodne, możesz to zrobić. Tylko jedna uwaga: ta opcja działa najlepiej z gładkim metalowym pierścieniem. Jednak wkładki, szczególnie duże i nietypowe, mogą urazić delikatną skórę piersi. I łańcuch - nie jest to najbardziej niezawodna rzecz. W jednym mało prawdopodobnym przypadku, może się po prostu zepsuć.

Ważne jest również, aby zauważyć, że pierścień na szyi dla magów i czarowników zawsze był postrzegany w bardzo szczególny sposób. W końcu złoty pierścionek z kamieniem to często talizman przynoszący szczęście, potężny talizman, który może ochronić Cię przed złym okiem i zepsuciem. Taki czarujący pierścień jest prawdziwym amuletem ochronnym. Nawet jeśli sami ją "wypowiedzieliście", przysięgając wierność ukochanej osobie podczas ceremonii ślubnej. Noś więc swój amulet na zdrowie i nie słuchaj spekulacji innych ludzi!

Jak widać, istnieje jeszcze więcej sposobów na połączenie pierścionka zaręczynowego i obrączki niż palców na dłoni. Współczesna moda sprzyja łamaniu absolutnie wszystkich praw, więc możesz łatwo stworzyć własną zasadę i jej przestrzegać. I choć tradycje należą do przeszłości, to jest to biznes elastyczny. Jesteśmy pewni, że masz wystarczająco dużo wyobraźni, aby "podrasować" swój wybór zgodnie z istniejącymi rytuałami. I najważniejsze jest to, aby pamiętać, że obrączki są przecież symbolem. Niech będzie nieskończenie piękny i drogi, ale wciąż będzie symbolem Waszej miłości. Dlatego zwracając uwagę na ten symbol, nie zapominaj o swoich uczuciach. Kochaj i bądź kochany - z obrączkami lub bez!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz