• Zakaz posiadania cudzych rzeczy: skąd się biorą nogi?
 • Czy mogę nosić biżuterię należącą do kogoś innego?
  • Czy mogę nosić złote kolczyki innych osób?
  • Czy można użyć cudzej obrączki jako okucia?
  • Czy mogę nosić cudzy krzyż?
 • Ogień, woda i mosiężne rury: Algorytm czyszczenia energetycznego biżuterii

Każdy przedmiot ma swoją historię. Zwłaszcza jeśli nie jest nowy. Biżuteria nie jest wyjątkiem od tej reguły. Biżuteria zakupiona w butiku lub na stronie internetowej Gold.uaNie ma wątpliwości: "biografia" takich akcesoriów zaczyna się od Ciebie, bo to Ty stajesz się ich pierwszym właścicielem. Jednak w przypadku przedmiotów, które trafiły do Państwa w drodze dziedziczenia, zostały zakupione rękami poprzedniego właściciela lub pożyczone od przyjaciela, sytuacja jest diametralnie inna. Czy możliwe jest noszenie znalezionej biżuterii? I przymierzać rzeczy, które nie należą do ciebie? Co powinieneś zrobić, aby oczyścić energię biżuterii? Na te i wiele innych związanych z tym pytań postaramy się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Po pierwsze, współczesny element biżuterii nie różni się zbytnio od swojego przodka pod względem energetycznym. W czasach starożytnych, kiedy ludzkość nie posiadała nauki i czciła ciała niebieskie oraz zjawiska atmosferyczne, postrzegając je jako najwyższą istotę, biżuteria nie była tylko i aż tak ozdobna. Większość z nich była głównie amuletami przeciw złemu oku i ochroną przed gniewem siły wyższej. Z biegiem czasu wiele się zmieniło, ale nie to. Nawet dzisiaj biżuteria często pełni funkcję ochronną. Weźmy na przykład złoty amulet lub krzyżyk, który wielu z nas nosi. Albo ulubiony pierścionek przywieziony z podróży lub medalion podarowany przez ukochaną osobę, który wbrew radom jubilerów nosisz przez całą noc.

Dawno temu amulety jubilerskie były dostępne tylko dla ludzi władzy i uzdrowicieli, do których ci pierwsi zwracali się o ochronę, pomoc i wsparcie. Ale również najzwyklejsi ludzie nie odmawiali sobie możliwości noszenia "akcesoriów" chroniących i strzegących ciało i duszę. Oczywiście o złocie czy srebrach nie było wtedy nawet mowy. Dostępne były tylko naturalne materiały - naturalne kości i drewno, kamienie, muszle, winorośl, amulety z gliny i wykonane ręcznie, czy pierogi z przędzy z włókien lnianych i ciasno splecionej trawy.

Przedmiotktóre należały do określonego Była naładowana jego energią. Ludzie, którzy nosili takie amulety wierzyli, że cisi towarzysze chronią ich przed nieszczęściem, tak jak my dzisiaj. Wydawać by się mogło, że na szyi mamy zwykły srebrny łańcuszek z wisiorkiem przez naszą matkę. Ale nie: w rzeczywistości jest to cenna rzecz, której utrata byłaby śmiertelnie niebezpieczna. A to dlatego, że akcesorium, które jest nośnikiem naszej energii, jest w stanie wpływać na nasze przeznaczenie, nasze decyzje i wydarzenia w naszym życiu. Co to jest, jeśli nie talizman, który ma potężną moc i zapewnia swojemu użytkownikowi ochronę?

Zakaz wnoszenia obcych przedmiotów: skąd się biorą nogi?

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wolno nosić cudzej biżuteriiNasze prababki odpowiedziały jednym słowem: "Sprowadzisz kłopoty na swoją rodzinę". Był to dla nich fakt oczywisty. A nasze pokolenie, w przeciwieństwie do starszych, nadal potrzebuje szczegółowych wyjaśnień przyczyn i konsekwencji. To jest naprawdę bardzo proste. Zakaz podnoszenia błyszczących rzeczy z podłogi wywodzi się z wiosek i przysiółków z czasów, gdy kwitła czarna magia. No wiesz, te wszystkie czarownice, czarodzieje, uzdrowiciele... Ludzie obdarzeni nadprzyrodzonymi mocami często przygarniali tych, którzy prosili o zdjęcie z nich czaru, wyleczenie z ciężkiej choroby lub zrobienie czegoś gorszego na ich życzenie. A wiadomo, że prawo zachowania energii, które mówi, że energia układu zamkniętego nie znika i jest zachowana w czasie, obowiązywało również w tamtych czasach. Aby wyleczyć jedną osobę, konieczne było przeniesienie ciemnej energii na drugą. "Czarownice i wiedźmy często wybierały "szczęśliwego" metodą ludową: przenosiły złą energię na atrakcyjną rzecz, a następnie rzucały ją na drogę. Kto pierwszy ją podniesie, ten jest szczęściarzem.

Innym powodem, dla którego nasi przodkowie bali się podnosić cokolwiek z ziemi, był fakt, że magowie często podczas odprawiania swoich rytuałów szukali pomocy u ciemnych mocy. Jeśli im pomagali, musieli odpłacić się ciemnym siłom datkiem, czyli musieli zapłacić za swoją pomoc. Zapłata odbywała się zazwyczaj w monetach, poprzez rzucanie ich na drogę. I biada ludziom, którzy zobaczyli błyszczącą monetę w kurzu i włożyli ją do kieszeni.

Dlatego nasze prababki surowo zabraniały nam podnosić z ziemi czegokolwiek, czy to pierścionka, czy kawałka łańcuszka, czy błyszczącej złotej monety. Takimi przedmiotami może być wszystko, od klątwy lub hexa do korony celibatu lub nawet nagłej śmierci. Nawet dziś, w dobie zaawansowanej technologii, takie historie wywołują dreszcze na plecach. A w odległej przeszłości, kiedy nauka była niedostępna dla zwykłych ludzi, legendy o spiskach brzmiały jeszcze bardziej przekonująco. Nie ma mowy: były prawie niepodważalne.

Czy można nosić cudzą biżuterię?

Logiczne byłoby zastanawianie się, co zrobić w sytuacji, gdy od słowa "w ogóle" nie ma wzmianki o magach i czarodziejach. Przecież biżuteria czy akcesoria mogą należeć do mamy, siostry, przyjaciółki czy koleżanki. I może ci się to spodobać. W takich sytuacjach zdarza nam się (jeśli oczywiście jest to stosowne) poprosić bliską osobę lub znajomego o przymierzenie biżuterii lub założenie jej raz na jakąś uroczystą okazję. Czy jest to właściwe postępowanie? Czy wypada nosić biżuterię innych osób??

Eksperci zajmujący się astrologią, ezoteryką i inną wiedzą tajemną odpowiedzą wam, że nie: noszenie cudzej biżuterii jest zabronione. I nie będą argumentować swój punkt widzenia jakiś rodzaj tajnych danych lub argumentów, które są jasne dla nich samych. Faktem jest, że każda rzecz, która ma właściciel Każda rzecz, która ma swojego pana (szczególnie biżuteria, która jest w stałym kontakcie z ludzkim ciałem) zaszczepia energię swojego właściciela i niejako odbija negatywy do niego skierowane. Na przykład, mogłeś otrzymać nieprzyzwoite spojrzenie lub ktoś mógł próbować rzucić na ciebie złe oko - celowo lub nieumyślnie. Jeżeli nosicie amulet lub amulet, to zawsze częściowo lub całkowicie przyjmie on na siebie negatywną energię skierowaną do was i będzie ją utrzymywał tak długo, aż go nie oczyścicie. Najlepszym sposobem na to jest kamienie. Najgorsze są metale szlachetne.

Teraz wyobraź sobie sytuację: masz na sobie klejnotNosisz biżuterię, która wchłonęła wiele twoich zewnętrznych negatywności, nie oczyszczając jej. Nagle przyjaciel lub krewny prosi Cię o przymierzenie biżuterii. Zgadzasz się, bo nie jest ci żal ukochanej. A amulet, nawiązawszy kontakt z ciałem drugiej osoby, postrzega je jako "naczynie", do którego można wrzucić wszystkie energetyczne śmieci, nagromadzone przez lata służby. Po osobie, która lekkomyślnie przymierzała cudzą biżuterię, zaczynają się problemy zdrowotne, trudności w życiu osobistym lub niepowodzenia w karierze. A on nie może się dowiedzieć dlaczego Wszystko to, bo jeszcze do niedawna życie toczyło się swoim torem, a on umiał cieszyć się każdym nowym dniem. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pewnego dnia spiętrzą się niepowodzenia i wydaje ci się, że życie zaczęło toczyć się w ciemnościach, postaraj się pamiętać, ale czy nie nosisz chasom cudzych rzeczy, nie przymierzasz cudzej biżuterii czy kapeluszy. Ponieważ wszystkie powyższe działania - to ogniwo w jednym logicznym łańcuchu.

Czy można nosić złote kolczyki innych osób?

Aby odpowiedzieć na pytanie, Czy to w porządku nosić rzeczy innych ludzi?już odpowiedzieliśmy, i to dość obszernie. Aby jednak mieć jasność, przyjrzyjmy się prawdziwym studiom przypadków, abyś zrozumiał, jak zachować się w danej sytuacji. W jakich więc sytuacjach możesz mieć ochotę na przymierzenie złotych kolczyków, które nie należą do Ciebie?

 • Niespodziewane znalezisko. Złote kolczyki można znaleźć wszędzie. Na przykład w kawiarni, na plaży, w miejscu publicznym, w lesie lub po prostu w drodze. Ale dotykanie biżuterii gołymi rękami, a tym bardziej chwilowe wkładanie kolczyków do własnych uszu jest surowo zabronione.
  • Co należy zrobić. Jeśli nie możesz przejść obojętnie, a nie obawiasz się, że złote kolczyki mogły zostać zgubione nie przypadkowo, ale celowo pozostawione przez poprzedniego właściciela, wyjmij z kieszeni tekstylną chusteczkę i zawiń w nią akcesoria, nie dotykając metalu. W domu zanurz kolczyki w wodzie święconej na trzy dni. Po podobnym czasie powinny być całkowicie pokryte drobną solą. A następnie przez trzy dni połóż ją na parapecie, wystawiając na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Uważa się, że takie dziewięciodniowe czyszczenie pomoże pozbyć się z biżuterii nagromadzonych negatywów.
 • Miły prezent. Kolczyki nie zawsze są czyjąś biżuterią. Kolczyki, które dała ci twoja babcia, matka lub ciotka, usuwając je z własnego ciała, są również w rzeczywistości czyjeś. Ale osoba, która zna energia Ale osoba, której energia jest wam znana (którą możecie uważać za własną), nie zaszkodzi. Takie prezenty, co do zasady, można bezpiecznie nosić bez wstępnego oczyszczania. Wnoszą one w życie odbiorcy wyłącznie pozytywne emocje.
  • Co należy zrobić. Jeśli nadal jesteś trochę zdenerwowana tym, że nie jesteś pierwszą panią swoich złotych kolczyków, zanurz je w wodzie święconej na 15 sekund. Aby "unieważnić" biżuterię podarowaną w prezencie przez bliską osobę, wystarczy.
 • Przyjazna sugestia. Zdarza się też, że koleżanka, która kupiła sobie złote kolczyki, proponuje Ci, żebyś je przymierzyła. Ale co innego, gdy dziewczyna nie zdążyła ich jeszcze założyć, a co innego, gdy do przymierzenia wyciąga akcesoria z własnych uszu.
  • Co należy zrobić. Jest to przypadek, w którym nie należy zgadzać się na montaż. Nawet jeśli bardzo tego chcesz. Osoba, która nie zamierza niczego złego, spokojnie reaguje na odmowę. Jeśli jednak dziewczyna nie przestaje nalegać, radzimy zastanowić się, dlaczego tak bardzo się upiera.

Jeśli chodzi o tymczasowe przymierzenie srebrnych kolczyków, również dobrze jest odmówić. Nawet jeśli jesteś w 200% pewien czystości intencji właściciela biżuterii. Rzecz w tym, że srebro jest znacznie bardziej podatne na absorbowanie energii swojego właściciela. A jeśli przymierzysz takie akcesoria, twoja energia może zmieszać się z energią osoby noszącej. Kolczyki przestaną działać jak talizman. Albo będą chronić użytkownika gorzej niż dotychczas. Przymierzanie kolczyków wykonanych ze srebra przyniesie więc więcej szkody Tobie niż osobie, która zgodziła się pożyczyć Ci biżuterię na krótkoterminowy "wynajem".

Czy mogę pożyczyć swoją obrączkę na przymiarkę?

Pierścionek zaręczynowy akcesorium, czy jest to klasyczny europejski lub zaręczynowy pasjans, ma nieokiełznaną świętą moc. Czy myślisz, że tylko w piosence śpiewają o "zaręczynach pierścień - nie jest łatwą sztuką biżuterii"? Rzeczywistość jest właśnie taka. To akcesorium, które jest ukryte niewidzialna magia bezpośrednio związane z życia osobistego użytkownika.

Z tego powodu zabronione jest oddawanie obrączki ślubnej dla każdego w dowolnym momencie. W ten sam sposób przymierzcie cudzą biżuterię ślubną. Przymierzanie cudzego produktu (o ile oczywiście nie chodzi o nowy pierścionek) doprowadzi do tego, że wszystkie trudy cudzego życia rodzinnego staną się udziałem Twojego życia.

Czy mogę nosić cudzy krzyż

Kolejne pytanie, na które zapewne znasz odpowiedź, ale jednocześnie, jak każdy normalny i ciekawy człowiek, potrzebujesz wyjaśnienia. Krzyżyk do noszenia nie jest biżuterią w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nie mówimy tu o dużych akcesoriach wysadzanych kamieniami i zakładanych na ubrania. Mówimy tu o krzyżu symbolizującym twoją wiarę, który powinien być ukryty pod ubraniem i noszony blisko ciała. Krzyż Święty jest być może najbardziej świętym elementem biżuterii na dzisiejszym rynku. Głęboko religijni chrześcijanie mogą nie pochwalać nas za tę definicję, ponieważ pachnie ona pogaństwem, ale krzyż jest potężnym amuletem, talizmanem, z którym nie można się rozstać nawet na sekundę i z którym noszący go jest nierozerwalnie związany.

Trudno sobie nawet wyobrazić, że twój najpotężniejszy amulet może być przymierzany przez obcą osobę, prawda? Tak więc i wy nie powinniście grzeszyć w taki sposób. Nigdy nie noś krzyżyków kupionych w lombardzie, a więc należących wcześniej do innych osób. Nigdy nie podnoście krucyfiksów z ziemi: bardzo rzadko trafiają one przypadkowo na podłogę, a jeśli już, to są tak naładowane energetycznie, że zdecydowanie odradzamy dotykanie takich rzeczy.

Ogień, woda i mosiężne rury: algorytm oczyszczający dla biżuterii

Wszyscy jesteśmy ludźmi, i jako tacy, możemy łatwo przeoczyć zgubiony złoty pierścionek lub łańcuszek leżący na ziemi. Przynajmniej dlatego, że istnieje możliwość oddania go do lombardu lub handlarza złotem i uzyskania za niego rekompensaty finansowej. Nie chcemy też, abyście myśleli, że sytuacja z odnalezioną biżuterią jest patowa. Ponieważ nie ma czegoś takiego jak ślepy zaułek. Jeśli znajdziesz biżuterię i bardzo ci się spodoba i będziesz chciał ją dostać w swoje ręce, to niech tak będzie. Zanim jednak założysz biżuterię, upewnij się, że dokonasz energetycznego oczyszczenia.

Jest to proces wieloetapowy, który jest uniwersalny dla każdego rodzaju biżuterii: pierścionków, bransoletek, srebra, złota, platyny, diamentów, minerałów półszlachetnych.

 1. Krok pierwszy: woda. Idealnie byłoby, gdyby znaleziony przedmiot był dobrze wymyty w rzece o szybkim nurcie lub w górskim strumieniu. Rozumiemy jednak, że w nowoczesnej metropolii nie jest to luksus. Dlatego w naszej sytuacji sprawdzi się bieżąca woda. Wystarczy założyć gumową rękawicę, chwycić biżuterię w dłoń i na 15-20 sekund umieścić ją pod silnym strumieniem wody. Jeśli masz pod ręką szczoteczkę do zębów i proszek (lub pastę do zębów), pomocne może być przejechanie nią po biżuterii i Dobrym pomysłem jest wytarcie pasty do zębów z biżuterii, jak również wszelkich nagromadzonych kurzu, brudu czy tłuszczu.
 2. Krok drugi: powietrze. Jest to drugi element, który również odgrywa istotną rolę w energetycznym oczyszczaniu Twojej biżuterii. Zapal aromatyczną pałeczkę. Przytrzymaj swoją biżuterię pęsetą, umieść ją pod strumieniem dymu z końcówki patyczka aromatycznego i pozostaw na minutę lub dwie w dymie. Pozwól mu całkowicie otoczyć obiekt.
 3. Krok trzeci: płomień. Teraz do gry wchodzi ogień. Jeśli nie masz świeczki, użyj palnika gazowego. Ale i tak polecamy zapalić świeczkę. Wystarczy kilka minut: weź biżuterię pęsetą, aby nie poparzyć sobie palców, i przesuwaj ją tam i z powrotem nad płomieniem świecy, wyobrażając sobie jednocześnie, że ogień spala całą nagromadzoną w akcesorium negatywną energię. Po zakończeniu procedury pozwól kawałkowi trochę ostygnąć, aby się nie przypalił.
 4. Krok czwarty: sól. Wreszcie ostatni etap energetycznego oczyszczania. Aby pomyślnie ją przejść, trzeba wziąć drobną sól lub sól kuchenną (w przypadku braku soli morskiej), wsypać ją do pojemnika i zakopać klejnot w soli. Zazwyczaj biżuterię wkłada się do soli na 48 godzin. Jeśli jednak uważasz, że ten czas nie jest wystarczający, możesz trzymać biżuterię w soli dłużej.

To jest, być może, wszystkie sztuczki. Po uwolnieniu biżuterii. biżuteria Po wyjęciu biżuterii z soli, opłucz ją pod bieżącą wodą i osusz papierowym ręcznikiem lub naturalną ściereczką, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. I nosić ją z radością, nie obawiając się niczego ani nikogo. Jest praktycznie jak nowy. I to właśnie Ty, a nie kto inny, stworzysz nową biografię tego cennego akcesorium.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz