• Historia najbardziej wiosennego "święta"
  • Klara Zetkin jest...
  • 8 marca z perspektywy ONZ
  • Jak obchodzić "święto wiosny" na Ukrainie
 • Top 10 marcowych prezentów dla ukochanej osoby
 • ... 6 opcji niespodzianek dla mamy...
 • ... i jeszcze 7 prezentów dla "innych" dziewczyn

Gałązka mimozy, kartka z frazesami w środku i jednodniowe zwolnienie z obowiązków domowych - tak wielu mężczyzn postrzega 8 marca. Jednak i wiele kobiet - sprawczyń tego wiosennego "święta" - podziela i popiera "męski" punkt widzenia. I to właśnie teraz, kiedy silniejsza płeć zaczyna atakować Google pytaniami o co kupić na 8 marca.uznaliśmy za konieczne i ważne, aby jeszcze raz przypomnieć sobie historię tego święta, aby wreszcie zrozumieć, że to dzień jest bardzo daleki od pojęcia klasycznych wakacji. Chodzi o prawa i równość, a nie o protekcjonalność i seksizm przykryty gałązką mimozy. Nie oznacza to jednak, że nie można w tym dniu objąć swoich bliskich i sprawić im niespodzianek, małych lub dużych, ale na pewno miłych. Jedno nie wyklucza drugiego.

Historia samego święta wiosny

Dziękujemy Klarze Zetkin za danie nam jeszcze jednego dnia wolnego. To właśnie temu komunistycznemu działaczowi przypisuje się autorstwo święta kobiet. Ale historia 8 marca zaczęła się na długo przed nią. Od XIX wieku kobiety na naszej planecie zaczęły domagać się swoich praw i walczyć o równość w świecie rządzonym przez mężczyźni. Od Nowego Jorku po Londyn kobiety ujawniały się na wiecach i protestach. Każdy z nich miał swoją historię do opowiedzenia. Niektóre pracowały w fabrykach, inne były gospodyniami domowymi, jeszcze inne prostytutkami. O tych ostatnich, nawiasem mówiąc, bardzo lubią wspominać zagorzali przeciwnicy 8 marca, przytakując: "Patrzcie, kto to wszystko zaczął".

Klara Zetkin jest...

Za pomysłodawczynię Międzynarodowego Dnia Kobiet, za którą zwykle uważa się Clarę Zetkin, w 1908 roku odbył się Marsz Równości. Odbyła się ona w Nowym Jorku. Kobiety socjaldemokratyczne maszerowały, aby głosować za "preferencyjnym traktowaniem", które przysługiwało mężczyznom:

 • prawo wyborcze;
 • równe warunki pracy - takie same jak dla mężczyzn;
 • skrócenie dnia pracy z 16 do 10 godzin.

Po roku amerykańskie kobiety oficjalnie doczekały się własnego narodowego dnia. Minął kolejny rok i na spotkaniu socjaldemokratów w Kopenhadze po raz pierwszy pojawił się pomysł, aby taki dzień jak Amerykański Dzień Kobiet był obchodzony nie tylko w USA, ale także w innych częściach świata. Głos w tej sprawie zabrała Clara Zetkin.

Clara Zetkin była niemiecką dziennikarką i politykiem. To ona stała za założeniem partii komunistycznej w Niemczech. Otrzymała dobre wykształcenie w Lipsku i przez pewien czas była aktywna jako dziennikarka. A po pierwsze, była osobą przekonującą. Uważała, że kobiety powinny mieć jeden dzień w roku, kiedy mogą się spotkać i porozmawiać o problemach, z którymi się borykają. I udało jej się przekonać cały świat o słuszności i konieczności swojej teorii. Co ciekawe, pochodzenie tego "wakacje"nowoczesne, postępowe korporacje dopiero teraz zaczynają powracać - ponad sto lat po konferencji kopenhaskiej. Ale lepiej późno niż wcale.

Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzony był na świecie w 1911 roku. A kolejne sześć lat później, kobiety w krajach takich jak Australia, Dania, Nowa Zelandia i Norwegia otrzymały długo oczekiwane prawo do głosowania. Jak można się domyślić, mówi się o co kupić kobiecie na 8 marcaJak można się domyślić, nie było mowy o tym, co kupić kobiecie na 8 marca. Bo nawet danie kobietom możliwości głosowania nie mogło być uznane za prezent. To było prawo, którego kobiety musiały bronić. To było prawo, kropka.

8 marca z punktu widzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Pamiętacie rewolucję lutową w imperialnej Rosji? Zaczęło się od marszu kobiet. W jaki sposób istota tego wydarzenia została sprowadzona do oklepanego "dnia wiosny, piękna i kobiecości" do dziś nie jest dla nas jasne. Ale fakt pozostaje faktem. Nawiasem mówiąc, również z tego powodu w 1975 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała światu, aby wybrać jeden dzień w roku, który będzie poświęcony prawom kobiet. W ten sposób 8 marca pojawił się w naszym kalendarzu.

Być może nie wiedziałeś, ale każdego roku (czyli na rok przed rozpoczęciem poszukiwań prezenty na 8 marca) ONZ ustala temat na nadchodzące święto, wprowadzając do porządku obrad najgorętszą i najbardziej krwawiącą kwestię. Na przykład w 2002 r. Międzynarodowy Dzień Kobiet był poświęcony przedstawicielkom płci pięknej w Afganistanie. A 15 lat później, 8 marca, ONZ zajęła się kwestią miejsca kobiet na ciągle zmieniającym się globalnym rynku pracy. Mówiono o tym, co było bolesne. Tegoroczny temat Międzynarodowego Dnia Kobiet brzmi: "Jestem pokoleniem równych praw: realizacja praw kobiet", a więcej na ten temat można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej.

Jak obchodzą "święto wiosny" na Ukrainie

Nie bez powodu nie umieściliśmy zwrotu "Festiwal Wiosny" w cudzysłowie. Rzecz w tym, że współczesne społeczeństwo ukraińskie zmienia się powoli i chwiejnie. Jak każde inne społeczeństwo. Jeszcze nie uświadomiliśmy sobie w pełni znaczenia 8 marca, ale już zdaliśmy sobie sprawę, że przez wiele lat robiliśmy coś nie tak. Wiele szkół i przedszkoli w naszym kraju zamieniło 8 marca poranki na tzw. Święto Wiosny, proponując uhonorowanie w tym dniu nie tylko dziewczynek, ale i chłopców - tak, aby ci ostatni nie byli obrażani. To wszystko bardzo dobrze, ale na pytanie, dlaczego tak się stało i dlaczego 8 marca stał się nagle zdepersonalizowanym świętem wiosny, wielu nauczycieli i rodziców wciąż nie potrafi udzielić odpowiedzi.

Tymczasem nasz kraj już w 2005 roku przyjął ustawę "O zapewnieniu równych praw i możliwości dla kobiet i mężczyzn". Założę się, że większość z was nawet o nim nie słyszała. Oto tylko kilka z punktów, które zostały zapisane w ustawie:

 • Pracodawca nie może prosić kobiety o pracę, jeśli planuje ona w najbliższym czasie zmienić swój stan cywilny;
 • Pracodawca nie może pytać kobiety, czy spodziewa się zajść w ciążę w najbliższej przyszłości.

Jeśli zadano Ci takie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, powinieneś wiedzieć, że są one nielegalne. A następnym razem będziesz mógł powstrzymać swoją nadmierną ciekawość, wskazując potencjalnemu pracodawcy prawo, które narusza zadając takie pytania. Ale radujcie się wcześnie. Prawo pracy w naszym kraju jest jeszcze dość "brodate". Konserwatywny pogląd na zatrudnienie nie zniknął. Kobieta na Ukrainie nadal nie może pracować jako maszynistka metra. I nie jest to jedyny zawód na tzw. liście tabu. Ale oczywiście lody zostały przełamane i głupotą jest zaprzeczanie temu.

Jednakże, pomimo tego, co zostało powiedziane powyżej, możliwość udzielenia symboliczne prezenty na 8 marca matki i ukochanej kobiety (jak również wszystkich innych kobiet w Twoim otoczeniu) nikt nie próbuje Ci odebrać. Pozwólmy przedstawicielom płci pięknej bronić swoich praw. A my im w tym pomożemy, wyrażając wsparcie w postaci bukietu kwiatów i miłej niespodzianki. Dlaczego nie?

Top 10 marcowych prezentów dla ukochanej osoby

W celu jednoznacznego określenia najlepszy prezent dla Twojej dziewczyny 8 marca (lub żony - jeśli jesteś żonaty), musisz zastanowić się, co kocha Twoja bratnia dusza. Niestety, w przeciwieństwie do pana, nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Mamy jednak kilka opcji prezentów do wyboru. Jesteśmy pewni, że znajdziesz na tej liście coś, co ona naprawdę doceni.

 1. Garnitur na dobranoc. Wiele "poradników prezentowych" zaleca, by kupić ukochanej osobie bieliznę. Nie jest to zła opcja, nie będziemy się spierać. W końcu w ten sposób możesz jej bez słów powiedzieć, jaka bielizna podoba Ci się najbardziej. Ale ryzyko popełnienia błędu jest wciąż zbyt duże. Wolimy nie podejmować ryzyka, dlatego oferujemy Państwu opcję win-win. Jedwabny zestaw do spania składający się z tank topu i szortów lub koszuli i spodni to coś, czego prawdopodobnie sama sobie nie kupi. Po pierwsze, dobrej jakości zestaw jest dość drogi. A po drugie, dziewczyny często wybierają wygodę i uniwersalność w swojej odzieży domowej. I można wybrać dla niej estetykę i piękno, które nie anulują komfort, przy okazji.
 2. Worek na pranie. Jest tak samo niezbędny jak kosmetyczka. A może nawet bardziej potrzebne. Worek na bieliznę jest niezastąpiony podczas podróży służbowych i wyjazdów turystycznych. Dzięki niemu można odpowiednio przechowywać biustonosze i staniki i nie martwić się, że włoska koronka zostanie nieodwracalnie zepsuta przez nadmierny nacisk w walizce. Makijaż można nosić w kosmetyczce, biżuterię - w specjalnych etui, które można kupić w Gold.ua i które gwarantują bezpieczeństwo biżuteria biżuteria. A teraz masz szansę sprezentować swojej ukochanej pudełko do przechowywania bielizny. Ona to doceni, zobaczysz.
 3. Okulary przeciwsłoneczne. I upewnij się, że są one dostarczane z etui. I najlepiej, żeby nie była to tania chińska marka, ale marka o ugruntowanej pozycji. Aby wybrać model, wystarczy dokładnie zbadać te okulary, które są już w szafie kochanka, i dokonać pomiarów skroni, i ustalić preferowany kształt. Kup markowe okulary przeciwsłoneczne w przystępnej cenie, na przykład na amerykańskiej stronie 6pm.com, biorąc udział w kolejnej wyprzedaży. Możesz zamówić towary z USA za pośrednictwem pośrednika, płacąc 10% kosztów towarów za usługi. To niezła okazja. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że podobne markowe modele okularów przeciwsłonecznych w ukraińskich sklepach są dwa lub trzy razy droższe.
 4. Stylowe etui na smartfona. Dziewczyny bardzo zwracają uwagę na szczegóły. Możesz to zobaczyć, jeśli spojrzysz na jej telefon. Z pewnością ma uroczą obudowę, która w taki czy inny sposób odzwierciedla wewnętrzny świat właściciela gadżetu. Jeśli nie możesz wymyślić ciekawego prezentu dla twojej dziewczyny 8 marcarozszerzyła swoją kolekcję spraw. Jest to mały, ale zawsze trafiony prezent, który wywoła uśmiech na jej twarzy. Zwłaszcza jeśli nadruk na obudowie jest symboliczny.
 5. E-book. Mały, lekki, bardzo kompaktowy - idealny dla dziewczyny, która lubi spędzać wolny czas na czytaniu. Prawie żadna z płci pięknej nie nosi ze sobą jej ulubieniec tomów i bestsellerów. Nie zmieściłyby się w damskiej torebce ani nie zajęłyby zbyt wiele miejsca w walizce. Alternatywą jest czytanie z ekranu smartfona, ale jest to szkodliwe dla oczu i często niewygodne. W tym sensie e-book o wadze poniżej 200 gramów jest idealny.
 6. Fryzjer. Wiele dziewczyn uwielbia eksperymentować z własnym wyglądem. A najprostszym sposobem na wypróbowanie nowego wyglądu jest zmiana fryzury. Stylizator, który może sprawić, że włosy będą idealnie proste, a po zmianie dyszy uformują się w szykowne loki, będzie prawą ręką Twojej ukochanej i pozwoli jej zmieniać się tak często, jak tylko zechce.
 7. Bluza z symbolicznym nadrukiem. Po pierwsze, wyjaśnijmy sobie, dlaczego bluza. Jest to uniwersalny element garderoby, który jest wygodny i ciepły. To jest odpowiednie na spacer, na wycieczkę, na spotkanie z przyjaciółmi w kawiarni i na grilla na wsi. I najlepiej w rozmiarze oversize, co sprawia, że fashionistki i dandysi lubią piszczeć. Ale żeby nie być bez twarzy, proponujemy umieścić na bluzie symboliczną sentencję dla Was dwojga. Być może żart, z którego śmiałeś się przez długi czas. Być może cytat, który stał się fundamentalny dla twojego życia małżeńskiego. Ważne jest to, że kiedy przeczytasz napis, ona będzie pamiętać - i uśmiechać się.
 8. Bransoletka wykonana z kamieni naturalnych. Nie tylko z metalu szlachetnego, ale z kamieniami szlachetnymi. Kamienie szlachetne miały najpotężniejszą energię. Oni mogą energetycznie mówić odbiorcy co jest na twój umysle gdy ty trzymasz prezent w twój rękach. Ponadto, można znaleźć odpowiednie kamienie dla odbiorcy. Na przykład, diament jest kamieniem czystej miłości i szafir jest kamieniem pewności siebie. Naszym zdaniem jest to świetny prezent dla dziewczyny, która jest gotowa stanąć w obronie swoich praw. Przy okazji, modne jest dzisiaj noszenie kilku sztuk biżuterii na nadgarstku jednocześnie, łączenie ich ze sobą i tworzenie nowych cennych trio lub tandemów. Podaruj więc jedną bransoletkę lub kilka - decyzja należy do Ciebie. I wiesz, gdzie je znaleźć: w ogromnym katalog największego sklepu internetowego z biżuterią w kraju.
 9. Thermo Cup. Jeszcze trochę - a ten prezent stanie się zupełnie nieistotny. Ale póki zima jeszcze nie oddała swoich pozycji, czas na prezentację ulubionego mini termosu, w którym zabierze do pracy herbatę lub kawę. Przy okazji, w sklepach można znaleźć termosy, które są kompaktowo składane i mieszczą się nawet w małej damskiej torebce. Z takim kubkiem w Międzynarodowy Dzień Kobiet będzie mogła nie tylko mówić o prawach płci pięknej, ale także zademonstrować swój stosunek do środowiska, wspierając ważną i potrzebną modę na ekoprodukty i odrzucając jednorazowe kubki.
 10. Plecak. Klasyczne lub oryginał? Zależy, co lubi najbardziej: wieczorne spacery po promenadzie czy weekendowy wypad w góry? Jeśli to pierwsze, to plecak powinien być mały i stylowy - zgodnie z najnowszą modą, jak to się mówi. Jeśli drugie - to prezent powinien być wysokiej jakości, wygodny i pojemny.

I oczywiście nikt nie rezygnuje z tradycyjnych prezentów, takich jak perfumy czy biżuteria. produkty. Jeśli znasz zapachy, które lubi, to jest to świetne rozwiązanie. pomysł na powitanie wiosny. I aby zaprezentować ten klejnot, dla mężczyzny . nie musisz nic wiedzieć: wystarczy, że odwiedzisz sklep internetowy Gold.ua i wybrać biżuteriaw którym będzie się czuła jak księżniczka.

6 wariantów niespodzianek dla mamy

O wiele łatwiej jest uszczęśliwić mamę niż ukochaną osobę, ponieważ mama z całego serca ucieszy się z wszystkiego, co podaruje jej dziecko. Ale to nie znaczy, że prezent dla tego, który "dał życie", można wybrać rękawy. Przyjrzyjcie się bliżej poniższej liście. Być może w którymś z jej elementów znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, co kupić mamie na 8 marcaaby zaskoczyć i rozpieścić.

 1. Masażer na jej szyję. Wszyscy chcemy, aby nasze mamy jak najwięcej odpoczywały. Pracują jak pszczoły, aby ich rodzina czuła się dobrze. Kompaktowy masażer to świetny sposób, aby przypomnieć mamie, że każdego dnia należy dużo odpoczywać. To skuteczny sposób, aby pokazać, że troszczysz się o swoją ukochaną osobę, nie tylko słowami, ale i czynami.
 2. Nawilżacz powietrza. Taki pozornie prymitywny przedmiot domowego użytku. Ale jakże jest to potrzebne i pożyteczne! W naszych mieszkaniach często powietrze jest zbyt suche. Szczególnie w okresie grzewczym, kiedy z powodu mrozu na dworze rzadko otwieramy okna i nie ma możliwości regulacji kaloryferów. Nowoczesny nawilżacz to trzy w jednym. Po pierwsze, jest to stylowy gadżet, który doskonale pasuje do każdego wnętrza. Po drugie jest to urządzenie, które wypełni powietrze w domu długo oczekiwaną wilgocią i nie dopuści do wysuszenia naszych śluzówek (a więc zapobiegnie sezonowym chorobom). Po trzecie, nawilżacz powietrza to fajna sprawa, jeśli masz w domu rośliny domowe. Obserwowanie, jak chętnie i aktywnie rosną kwiaty na parapecie pod wpływem nawilżacza powietrza, będzie dzień po dniu napełniać Twoją mamę szczęściem i wdzięcznością. Oto ciekawa wskazówka: Napełnienie zbiornika nawilżacza przefiltrowaną wodą i umieszczenie w nim kilku kropli olejku eterycznego powinno nie tylko nawilżyć powietrze, ale także wypełnić dom zapachem.
 3. Ciepły warkocz. Nie tani polar, który zużywa się po kilku praniach, ale prawdziwa kołdra, która czuje się dobrze by otulić się nim w chłodny wiosenny wieczór. Dziś szczególnie popularne są duże dzianinowe plecionki, tworzone z nici o gigantycznej średnicy. Mama będzie zachwycona takim prezentem, a Ty, gdy ją odwiedzisz, będziesz mógł wykorzystać dywanik jako tło do zdjęć na Instagramie.
 4. Obrus. Twojej dziewczynie raczej nie spodoba się taki prezent. Ale jej matka tak. Przyjęcie w domu młodej pary - kilka wytrawnych białych i naprędce zrobione kanapki z tego, co akurat jest w lodówce. W domu rodziców przyjęcie jest jednak ceremonią. Mama użyje podarowanego jej obrusu, nawet jeśli wpadniesz tylko na herbatę i ciasto. Bo każda Twoja wizyta (nawet piętnastominutowa) to wielka impreza dla Twoich rodziców.
 5. Wisiorek. Klejnot jest uniwersalny prezent dla kobiety na 8 marca.. W tym sensie, że biżuteria, indywidualnie dobrana, zaskoczy i młodą dziewczynę, i mamę, i babcię, i dobrą koleżankę. Wybierając prezent dla mamy, polecamy zdecydować się na wisiorek. Możesz to zrobić nawet bez łańcuszka, jeśli już go ma. Jeśli nie, to obowiązkowym prezentem jest łańcuszek: jej lub kauczukowy naszyjnik, do którego można doczepić wisiorek. Wisiorek jest najbardziej symbolicznym elementem biżuterii, jaki można sobie wyobrazić. Na stronie W największym ukraińskim internetowym butiku z biżuterią można znaleźć setki wariantów wisiorków w złocie i srebrze. To, jaką symbolikę produktu wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Najważniejsze jest to, że Twoja mama z łatwością rozważy tę cenną wiadomość i będzie ją nosić z dumą i przyjemnością.
 6. Robot odkurzacz. Wyobraź sobie: przychodzisz do mamy, zapraszasz ją na kawę do najbliższej kawiarni, ona włącza robota odkurzacza, wychodzi z domu - i wraca już z czystym mieszkaniem. To jest marzenie! I jeśli dziesięć lat temu ten szkic był jedynie sceną z filmu science-fiction, dziś jest rzeczywistością. Odkurzacze-roboty nie tylko istnieją, ale są sprzedawane w każdym większym supermarkecie z urządzeniami i mają przystępną cenę.

A przy okazji, jeśli twój kochanek nie może znieść sprzątania domu - zaprezentuj taki cud techniki i jej. Uwolnij ją wreszcie od prac domowych: nie tylko w Międzynarodowym Dniu Kobiet, ale na zawsze.

...I jeszcze 7 prezentów dla "innych" dziewczyn

Ukochana i matka to dwie najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. A dokładniej: są to dwie pierwsze kobiety, które chcesz uściskać i pocałować w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ale są też córki, siostry i babcie. Są kuzyni, dziewczyny, koledzy z pracy i po prostu bliscy znajomi. Dzień Wiosny to także ich dzień. Jeśli masz ochotę dać coś "innym" dziewczynom, możesz sprawdzić wskazówki z poniższej listy.

 1. Parasol. To jest najprawdziwszy zbytek: był nowy parasol - a po dwóch podmuchach wietrznego wiatru zamienił się w zużyty przedmiot, którego nie da się naprawić. Dlatego parasol jako prezent jest zawsze trafiony. A jeśli będzie to nawet nietypowy nadruk, to wdzięczność obdarowanego będzie bezgraniczna.
 2. Kapcie z ogrzewaniem. Tanio, nietypowo i z troską. Możesz zamówić domowej roboty parę w każdym chińskim supermarkecie online. Podgrzewane kapcie są również sprzedawane w ukraińskich sklepach. Tyle że kosztują trochę drożej niż chińskie. Jednak, i czekać na ich dostawy w ciągu trzech tygodni. Przy okazji, nie myśl, że te kapcie powinny być stale siedzieć w pobliżu gniazdka. Element grzejny można w każdej chwili zdemontować - i przenieść do innej części mieszkania. A następnie włożyć go ponownie w razie potrzeby.
 3. Zestaw do paznokci. Lampa UV, lakier nawierzchniowy, kilka żel-lakierów - zestaw marzeń każdej nowoczesnej dziewczyny. Rzeczy do manicure jest przyzwoity, więc ma sens, aby wydać pieniądze, jeśli chcesz pogratulować kogoś bliskiego - na przykład, córka lub siostra.
 4. Nakrętki do zmywacza do paznokci. Jeśli szukasz symbolicznego prezentu dla koleżanki i wiesz, że stale aktualizuje ona swój manicure, podaruj jej plastikowe nakładki, które pomogą szybko i sprawnie usunąć stary lakier przed nałożeniem nowego. Taki prezent będzie kosztował grosze, ale obdarowanej osobie na pewno się przyda.
 5. Lampa błyskowa Selfie. "Selfies stały się w dzisiejszych czasach szczególnym rodzajem sztuki Instagrama. Miniaturowy pierścień z diodą LED, który można wygodnie przymocować do smartfona, pomoże dziewczynie poprawić jakość jej selfies. Teraz wszyscy jej zwolennicy będą myśleć, że spędza dzień i noc w studio. I tylko ty i ona będziecie wiedzieć, że otwór właśnie się otworzył.
 6. Gąbka silikonowa. Słowo "gąbka" jest nadal zagadką dla mężczyzn. W rzeczywistości to proste: jest to specjalna gąbka, której kobiety używają do nakładania produktów kosmetycznych na twarz. Na przykład, rozświetlacz, korektor lub podkład. Zwykła gąbka jest w porządku, ale wchłania produkt. Gąbka silikonowa, przeciwnie, nie wchłania niczego. A co za tym idzie, służy dłużej.
 7. Podgrzewacz kubków USB. Zrobiłeś sobie tylko filiżankę herbaty - i natychmiast rozpraszają Cię pilne i niecierpiące zwłoki sprawy. A kiedy skończysz, Twoja herbata zdążyła już ostygnąć do temperatury pokojowej. Brzmi znajomo? Pewnie, że tak. Z pewnością podobne sytuacje zdarzają się regularnie, nie tylko w Twoim życiu, ale także w życiu bliskich Ci dziewczyn. Podgrzewacz USB, zasilany z laptopa lub sieci elektrycznej, rozwiąże ten problem raz na zawsze. Ten gadżet sprawi, że Twój kubek będzie zawsze gorący. To, czy jest w połowie pełna, zależy od właściciela.

Mamy nadzieję, że znalazłeś w tym artykule to, czego szukałeś. I mamy jeszcze większą nadzieję, że zrozumiecie: przede wszystkim idee i podstawy walk, które dały początek Międzynarodowemu Dniu Kobiet. W końcu domowy seksizm i mizoginia pozostają takie, nawet w diamentowej oprawie. Ich przejawy nie powinny mieć miejsca we współczesnym świecie. Nawet jeśli mężczyźni zaserwują im sos drogich prezentów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz