• 3 nazwy dla tej samej biżuterii
 • Składanie puzzli: budowa klajstrów
 • Orientacja - Północ: Na co zwracać uwagę przy wyborze
 • Która celebrytka nosi klambrek?

Climb" oznacza "wspinać się". To właśnie ten angielski czasownik stanowi podstawę dla wspinaczy. Jakie są Kolczyki do wspinaczki? Jak one wyglądają i do czego służą? Czy glinki mogą być noszone przez osoby, które nie mają przekłutych uszu? A jakimi kryteriami kierujemy się przy wyborze akcesoriów modowych? Dziś o tym - i nie tylko.

Nazwa "clambra" często wywołuje zamieszanie w głowach osób, które znają się na florystyce z pierwszej ręki. W rzeczywistości klambry to nie tylko kolczyki, to także róże. W rzeczywistości są to najpierw róże, a dopiero potem biżuteria. Róże pnące są wcześniejsze od swoich imienniczek kolczyków. Istnieją one od wieków. Kwiaty nie mają i nie mogą mieć nic wspólnego z biżuterią poza jedną rzeczą: zdolnością do wspinania się w górę. Róże pnące wspinają się na podporę. Zasadniczo są to zwykłe róże pnące, które mocno przytulają swoje pędy do podłoża, które im powierzono: metalowego łuku, płotu lub drewnianego ogrodzenia. А claymores pną się w górę konchy, ściśle przylegając do ucha i zapewniając noszącemu ekstrawagancki wygląd.

3 nazwy dla jednej sztuki biżuterii

Wprowadzenie do claymores (tych kolczykowatych, nie tych kwiatowych) należy zacząć od istniejących wersji nazwy biżuterii. Faktem jest, że te modne akcesoria nie są jeszcze zbyt popularne w naszym kraju. Moda dociera do nas jak żyrafa, więc nie ma w tym stanie rzeczy nic dziwnego. Dziś claymores można zobaczyć tylko u celebrytów na YouTube i w telewizji oraz u garstki miejskich fashionistek, które uważnie śledzą trendy w modzie i dokładnie wykonują polecenia tej kapryśnej "natury". Jednak prędzej czy później przyjdzie do nas moda na klambry. Bardziej prawdopodobne, że późno niż wcześnie, ale nie o to chodzi. Poznajmy więc ten element biżuterii nieco lepiej. Bo pewnego dnia i ty będziesz chciał go mieć.

Clymbery noszą wiele nazw. Pojawiają się w literaturze profilowej, katalogach biżuterii i artykułach internetowych pod różnymi nazwami, które zasadniczo oznaczają to samo: parę kolczyków, które "wspinają się" po płatku ucha. Poniżej wymieniamy wszystkie nazwy klipsownic do uszu, abyś wiedział dokładnie, co one oznaczają, jeśli natkniesz się na nie gdziekolwiek.

 1. Wspinacze uszu. oryginał Angielska nazwa biżuterii, która w dosłownym tłumaczeniu na język rosyjski oznacza earclimbers .. Etymologia tej nazwy została szczegółowo omówiona powyżej, więc nie będziemy do niej wracać. Zauważymy tylko, że ta nazwa biżuterii jest dominującą i najbardziej popularną spośród wszystkich istniejących.
 2. Gąsienice. Kolczyki pełzające - Tak brzmi ten termin jubilerski w języku rosyjskim. Czasownik crowl w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "czołgać się". I w tym sensie nazwa "gąsienice" ma dokładnie takie samo znaczenie jak nazwa "klymbery". Opisuje on strukturę biżuterii.
 3. Shiftery. Dwa wyżej wymienione terminy jubilerskie brzmią zbyt ostro i zbyt pretensjonalnie dla ukraińskiego ucha. Dlatego też ludzie postanowili wnieść swój własny wkład do nazwy biżuterii modowej, uprościć ją i uczynić bardziej zwyczajną dla ukraińskich fashionistek. Stąd wzięła się nazwa "kolczyki-zmieniacze". Wszystko, co musisz wiedzieć, to że "japonki" nie są terminem jubilerskim i istnieją tylko jako kolokwializm. Ale ten fakt nie przeszkadza stylistom i redaktorom modnych wydań używać w swoich artykułach tego pseudo terminu wymyślonego przez lokalne fashionistki. A dlaczego nie, skoro tak jest.

Rozebrać na części: budowa klajstrów

Kiedy widzimy to modne akcesorium w cudzym Możemy tylko podziwiać wybór osoby noszącej te niezwykłe kolczyki i to, jak pięknie biżuteria prezentuje się w stroju. A gdyby tak zajrzeć za plecy biżuterii?

Jeśli chodzi o strukturę. kolczyki claymaker można podzielić na dwa rodzaje, które różnią się od siebie dodatkowym mocowaniem. Pamiętasz, że cechą charakterystyczną tych kolczyków jest ich zdolność do pełzania w górę ucha, prawda? Cóż, w celu wspinać się wzdłuż chrząstki ucha, królik Jeden otwór w płacie to za mało. Nie, nie mówimy tu o dodatkowych otworach w skórze. Clymbers są przymocowane do ucha w inny sposób.

 1. Zawias dociskowy. Dodatkowym zapięciem w kolczyku claymaker może być specjalna pętelka, która faktycznie dociska wydłużoną część kolczyka. biżuteria Do zamocowania głównego elementu dekoracyjnego od strony tylnej.
 2. Mankiet. Istnieją modele, w których nie ma oczka zaciskowego. Zamiast tego, struktura kolczyka zawiera kaffe. W tłumaczeniu z języka angielskiego mankiet Cuff oznacza "cuff", "cuff". W branży jubilerskiej ten angielski termin odnosi się do kolczyków, które są mocowane nie tylko do płatka ucha, ale również do górnej części ucha, włosów, szyi, a nawet skroni. Istnieje wiele odmian kolczyków. Niektóre są skromne, niedopowiedziane i stylizowane na minimalizm. Inne są ogromne, masywne, ozdobne, gwarantujące noszącemu A dla otoczenia - efekt "wow".

Główną zaletą opaski, jak pamiętamy, jest to, że może być noszona nawet przez fashionistki, które nie mają przekłutych uszu. Istnieją modele wyposażone w klipsy po obu stronach. To właśnie one mocują biżuterię na uchu. Dziś w niektórych zaawansowanych salonach jubilerskich (np. Gold.ua i inne, uważnie śledzące trendy na rynku zachodnim i będące w rzeczywistości trendsetterami na ukraińskim rynku jubilerskim), można znaleźć klajstry ułożone według tej samej zasady. Zarówno na dole jak i na górze bigla znajduje się mankiet, który mocuje kolczyk do ucha. Nazwa "shifter" pochodzi od tych kolczyków, ponieważ w rzeczywistości można je nosić w dowolny sposób, ponieważ górna i dolna część biżuterii mają takie same zapięcia. Ale klasyczny modele Jednak klasyczne modele z zapięciem, gdzie dolna część jest wyposażona w ćwiek, który jest wkładany przez otwór w płatku ucha, są bardziej powszechne. Powód jest prosty: ten sposób zapinania jest znacznie bardziej niezawodny.

Podsumowując: kolczyki zapięcia to biżuteria na płatki uszu, która składa się z dwóch elementów. Pierwszym elementem jest klasyczne zapięcie z zamkiem, które jest bezpiecznie mocowane bezpośrednio do płata. Drugim elementem jest klips (czy to zawias, czy kaff), który mocuje kolczyk do twardej części płatka ucha. Te dwa zapięcia pozwalają fashionistkom na noszenie podłużnych kolczyków, które replikują ucho.

Clymbers są zawsze wygięte w łuk. A to, czym łuk jest ozdobiony, zależy od fantazji jubilera. Mogą to być perły, kamienie półszlachetne, diamenty lub kamienie syntetyczne. Kolczyki mogą być pozbawione inkrustacji, ale wykonane w formie węża, smoka, pióra, kwiatu, kolczyka - czegokolwiek! I to jest jeszcze jeden powód, aby przyjrzeć się bliżej: asortyment kolczyków krzyżyków jest tak szeroki, że każda modna kobieta na tej planecie może znaleźć swój własny, wyjątkowy i symboliczny element biżuterii.

Orientacja na północ: Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając tak niezwykłą biżuteria tylko na podstawie wyglądu nie jest rozwiązaniem. To znaczy, można, oczywiście, ale to jest złe. Kupujesz claymore'y po to, by je nosić, a nie po to, by na nie patrzeć. Więc pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przy wyborze przy wyborze modelu, który Ci się podoba, jest przymierzenie go. Podczas przymierzania należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 1. Czy czujesz się komfortowo podczas wkładania kolczyka do ucha ;
 2. że produkt jest bezpiecznie zamocowany w i na wkładce.

Niestety, regulacja siły docisku zawiasu przesuwnika nie jest możliwe. Mamy różną budowę ucha. Rzadko zdarza się, aby klaimber zwisał z ucha. Zanim jednak dasz pieniądze na zwrotnicę, powinieneś upewnić się, że nie kupujesz jej na darmo. Komfort i dobre dopasowanie nie są jednak jedynymi czynnikami, które należy brać pod uwagę przy wyborze kolczyków z bursztynem. Są też inne - stylistyczne. O nich poniżej.

 • Jeśli Twoja twarz jest owalnaStyliści polecają wypróbowanie glinianych borówek, które mają kanciaste elementy.
 • Jeśli twarz jest trójkątna lub wydłużonaSensownym rozwiązaniem jest uzyskanie zmiennokształtnych, które mają okrągłe elementy dekoracyjne. Na przykład koraliki lub metalowe kółka.
 • Jeśli twarz jest kwadratowa, twarz dziewczyny powinna dobrze wyglądać z zaokrąglonymi bordiurą. A im większe zaokrąglone elementy w kolczykach, tym lepiej.
 • Jeśli twarz jest okrągła.Oczywiste jest, że należy unikać wszelkich dodatkowych zaokrąglonych elementów. Bardzo dobrym pomysłem są modele w kształcie kropli i maksymalnie wydłużone. Pomoże to rozciągnąć twarz i odciągnie uwagę od idealnej księżycowej twarzy osoby noszącej kolczyki.

Jeśli zdecydowałaś się na noszenie claymores jako mono-kolczyków, tzn. nie w parze, ale pojedynczo, poeksperymentuj na swoim zdrowiu. Wybór ucha w tym przypadku nie ma znaczenia. Noś shifter w taki sposób, w jakim czujesz się bardziej komfortowo nosząc go. I nie oglądaj się na stereotypy: że co jak co, ale za uszy na pewno są ciągnięte.

Jeśli chodzi o łączenie cymesów z Twoją garderobą - nie krępuj się dodawać shifterów do swojej stylizacji bez względu na to, co masz na sobie. Jedyny styl, do którego nie pasują crossovery to iść z (od słowa "w ogóle") to styl biznesowy. W kodzie stroju biurowego, o którym pisaliśmy szczegółowo w w osobnym artykule., claymore'y będą wyglądały naprawdę nie na miejscu. Ale to jest jedyne ograniczenie, jakie istnieje. W przeciwnym razie istnieje całkowita wolność myśli i działania.

Które gwiazdy noszą kolczyki clambra?

Kolczyki claymaker są absolutną trend z poprzedniego, obecnego i kilku przyszłych sezonów. Dlatego coraz więcej jest gwiazd filmu i showbiznesu, które na co dzień występują publicznie z błyszczącymi "klapkami" w uszach. Moda na noszenie claymorów rozprzestrzenia się aktywniej niż koronawirus, i wkrótce dotrze i do waszych uszu. A tymczasem, oto lista tych, którzy u progu swojej jubilerskiej "kariery" dostrzegli w tych niezwykłych kolczykach coś więcej.

 • Natalie Dormer.Brytyjska aktorka, która wcieliła się w rolę Elizy Marrett w filmie Geniusz i szaleństwo.
 • Shanina Shake, australijska top modelka.
 • Kristen StewartAmerykańska aktorka, która gra Bellę Swan w filmie "Zmierzch".
 • Charlize Therongenialnie zagrała Marlo w "Tully", a także dziesiątki innych ról.
 • Bella HeathcoteAustralijska aktorka.
 • Dakota Johnsonaka Anastasia Steele w "Pięćdziesięciu odcieniach Greya".
 • Eva Longoria.Desperate Housewife Gaby Solis z serialu telewizyjnego o tej samej nazwie.

Wszystkie gwiazdy showbiznesu pojawiają się na czerwonym dywanie w crocsach: Adele, Chloë Grace Moretz, Rita Ora, a nawet Lady Gaga. Britney Spears, Beyonce, Rihanna, aktorka Demi Lovato były wielokrotnie widziane wśród fanek kolczyków claymaker... I wkrótce, być może, Ty również zostaniesz zauważona. Bo w tych klejnotach nie sposób się nie zakochać. Są one tak żywe, wolne i manifestacyjne jak ich użytkownicy. Tak jak ty i ja.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz