Pierścionek jest elementem biżuterii. A to oznacza, że może, ale nie musi, pasować tak samo jak jedwabna bluzka z elegancką falbaną czy obcisła ołówkowa spódnica. I nie chodzi tu o rozmiar, ale o zgodność z konstytucyjnymi cechami ciała. Spodnie z fałdami, na przykład, nie są zalecane do noszenia dla dziewcząt z cienką talią i szerokimi biodrami. A małe pierścionki z małymi kamieniami są absolutnie przeciwwskazane dla właścicieli pulchnych palców. Domyślamy się, że rozumiesz sedno sprawy: dziś skupimy się na dość powszechnym pytaniu, jak wybrać pierścionek na palecna które nawet doświadczeni sprzedawcy w sklepach jubilerskich nie zawsze potrafią udzielić odpowiedzi. W tym pytaniu jest wiele niuansów. A to oznacza, że mamy wiele do omówienia.

Jeśli masz arystokratyczne palce

Wbrew powszechnej opinii, palce arystokraty nie są takie same jak palce chirurga czy pianisty: długie i cienkie. Dawno temu palce arystokraty nazywano pyzatymi palcami, które nie były zbyt długie. Dlatego radzimy nie czepiać się "wysokiego" miana i nie biec na łeb na szyję do sklepu jubilerskiego, by wybrać wymyślną i wzniosłą w swej estetyce biżuterię dla "arystokratycznych palców". Ponieważ konserwatywne stereotypy mogą łatwo oszukać Cię w wyborze tego właściwego.

Tabu .

Jeśli masz pełne, krótkie palce, jest kilka tabu, o których należy pamiętać. Obrączki, które opisujemy poniżej, niestety kategorycznie nie nadają się dla osób z wyżej wymienionymi cechami fizjologicznymi. Nie, nie, jeśli naprawdę chcesz nosić tę czy inną biżuterię, z pewnością nie powinnaś sobie odmawiać i tłumić własnych pragnień. W końcu nie liczy się to, co powie stylista, ale to, jak Ty czujesz się nosząc dany element biżuterii. A jeśli uczucie jest dobre, jeśli czujesz się pewna siebie i nieodparta, to nie przejmuj się zaleceniami profesjonalistów. Ale jeśli opinia ekspertów jest dla Ciebie ważna, lepiej nie ignorować zakazów. Przynajmniej po to, by nie pogorszyć własnego wizerunku.

 1. Biżuteria z poziomymi elementami. Perfect obrączki na pełnych palcach Nie należy nosić obrączek ułożonych poziomo. Takie elementy jakby rozciągają palec na szerokość, co w naszym przypadku jest kategorycznie niedopuszczalne. Dla kobiet i mężczyzn z nadwagą jest to jak noszenie poprzecznych pasków: takie koszule, bluzki i inne elementy garderoby optycznie powiększają sylwetkę i dodają kilkanaście dodatkowych kilogramów.
 2. Obrączki z poziomymi paskami. Ostatnio dość popularne stały się pierścienie wykonane w formie sprężyny lub w formie dwóch lub trzech pasków spiętych kilkoma poprzecznymi elementami. Te obrączki na krótkie palce Nie nadaje się również do krótkich palców (pod warunkiem, że palce są nie tylko krótkie, ale i trochę grube). Efekt, jaki gwarantuje Ci taka biżuteria Efekt, jaki może wywołać taki pierścień, został opisany w powyższym akapicie.
 3. Zbyt cienkie pierścienie. Biżuteria musi pasować na palec. W związku z tym, jeśli palec jest wystarczająco szeroki, pierścionek na nim noszony nie może być zbyt cienki. Nieważkie pierścionki doskonale wyglądają na szczupłych palcach. Zwłaszcza, gdy ma się wrażenie, że pierścionek zaraz wyleci. Oczywiście nie odpadnie, bo fuga trzyma go w miejscu. Ale obraz jest bardzo atrakcyjny. W przypadku wąskich palców należy jednak unikać takiej biżuterii, preferując biżuterię szeroką, z wyraźnymi elementami ozdobnymi.

Idealny pierścionek z klejnotem dla pełnych, krótkich palców zawiera nie maleńki, ale zauważalny i ciężki klejnot. Mniejsze kamienie zostaną utracone na tle pełnowymiarowej dłoni, a kontrast pomiędzy rozmiarem palca a wagą kamienia będzie działał na Twoją niekorzyść.

Ale pamiętaj: z umiarem. Biżuteria jest Twoją specjalnością, ale tylko wtedy, gdy nosisz ją pojedynczo, a nie wszystkie naraz. Nawet dwie masywne obrączki na jednej ręce to pewny przegrany. . Znasz odpowiedź na pytanie "dlaczego?": ponieważ zestawienie dużych zdobień optycznie poszerza dłoń, a Ty chcesz osiągnąć dokładnie odwrotny efekt.

Styliści Gold.ua polecają

Nie denerwuj się po przeczytaniu poprzedniej części. W rzeczywistości, w asortymencie Gold.ua jest mnóstwo pierścionków, które mogą wizualnie skorygować niedoskonały kształt palców i stać się godną oprawą Waszych dłoni. Proponujemy postawić na asymetrię. Równowaga w tym przypadku nie jest potrzebna ani tobie, ani mnie.

 1. Pierścionki z kamieniami o wydłużonym kształcie. Na przykład owalne, w kształcie łezki, gruszki i prostokąta. Kamień, który został oszlifowany i przekształcony w idealny okrąg to zdecydowanie nie jest Twój wybór. W przeciwieństwie do kamieni półszlachetnych, które są kształtowane w taki sposób, aby optycznie wydłużyć palec, a tym samym zrównoważyć jego długość i szerokość.
 2. Obrączki z elementami w kształcie trójkątów i rombów. Efekt uzyskany dzięki takiej biżuterii jest taki sam jak opisany powyżej. Ale trzeba powiedzieć, że kamienie na pełnej dłoni z krótkimi palcami są nadal mniej pożądane niż inne asymetryczne elementy dekoracyjne.

 

Oprócz tego styliści Gold.ua zalecają właścicielom pełnych i krótkich palców nosić pierścionki z różnymi asymetrycznymi fantazyjnymi elementami. Unikaj równowagi i "równości" w projektowaniu. A wszystko, co nie spełnia tych cech, jest kategorycznie dla Ciebie! ... pasuje do ciebie!

I na koniec kilka słów o masowości: tutaj ważne jest, żeby nie pójść za daleko i nie przesadzić, jak to się mówi na Ukrainie. Jeśli porównamy idealne pierścionki dla pulchnych dłoni z idealnymi ozdobami dla szczupłych palców, te pierwsze z pewnością wydadzą się bardziej wyraziste i masywne oraz bardziej obszerne. Duże pierścionki są jednak nadal tematem tabu. Masywne obrączki są nadal tabu, ale są domowe, ograniczone i nie przesadzone.

Jeśli masz pół-arystokratyczne palce...

To znaczy, jeśli są krótkie, ale cienkie, a nie pulchne, jak w poprzedniej opcji. Głównym zadaniem w takim przypadku jest ich wydłużenie, czyli wizualne wydłużenie. Jeśli zapytasz manicurzystkę jak to zrobić, powie Ci, że lakier w kolorze nude i owalny kształt paznokcia pomogą. Te proste sztuczki nie tylko sprawią, że Twoje palce będą wyglądały na zadbane, ale także wydłużą je. Jednak efekt ten można również uzupełnić i wzmocnić za pomocą pierścionków. Perfect obrączki na małych palcach Pasują tak, jak je definiujesz: symetryczne, wyważone, bez nieoczekiwanych dekorów i o zrównoważonym profilu. Ale najpierw to, co najważniejsze!

Tabu

Jeśli palce są krótkie, nie wolno ich "wydłużać". Jak zapewne pamiętacie z wcześniejszych doświadczeń, szerokie obrączki i te z wyraźnymi elementami krzyża przyczyniają się do optycznego powiększenia. Aby to wyjaśnić, uporządkowaliśmy pierścienie tabu w listę:

 1. Dmuchane złote pierścionki są surowo zabronione, gdyż zamiast wydłużać palce, optycznie je pogrubiają;
 2. obrączki z kolorowymi inkrustacje przyciągać zbyt Kolorowe obrączki zwracają zbyt dużą uwagę na cechy fizjologiczne i parametry palców;
 3. Obrączki ozdobione sznurem kamieni (jakkolwiek małych) robią to samo co obrączki "towarzyszki" ozdobione kamieniami półszlachetnymi;
 4. Obrączki w formie dwóch lub trzech cienkich pierścieni dodają wagi i szerokości palca.

Akcesoria, które są noszone na dwóch palcach jednocześnie, stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Jeśli chcesz nosić taki element, nie wybieraj biżuterii o dużej objętości. Spośród dostępnych opcji wybierz najbardziej delikatny, dziewczęcy i wyrafinowany model.

Styliści Gold.ua polecają

Istnieje przekonanie, że właściciele krótkich, cienkich palców są kategorycznie zabronione duże kamienie. Mówią, że są bezużyteczne, a efekt jest wprost przeciwny do zamierzonego. Możemy Państwa zapewnić, że jest to błędne przekonanie. Natomiast duże kamienie polecane są dla osób, których palce nie mają "chirurgicznej" długości. To prawda, trzeba być bardzo ostrożnym przy wyborze dużego kamienia. Kształt klejnotu musi wizualnie poszerzać palec. Oznacza to, że podobnie jak osoby z poprzedniej sekcji, powinieneś mieć owalny, łezkowaty lub prostokątny kształt.

 

Jeśli nie przepadasz za pierścionkami z kamieniami, zostaw je w spokoju. W dzisiejszych kolekcjach sklepów jubilerskich z łatwością można znaleźć setki wersji przedmiotów, które nie posiadają wkładek, ale są obdarzone możliwością wizualnej korekty długości palców. Są to zarówno obrączki prążkowane, jak i modele z elementami asymetrycznymi. Wszystkim modelom kanciastym mówimy w tym przypadku "tak", a wszystkie modele dmuchane i objętościowe odsuwamy na bok.

Jeśli masz wątłe ramiona...

Wiry jest definiowany jako... gdzie spoiny są wyraźnie widoczne. Często można zobaczyć te palce u szczupłych kobiet po balzakach lub u młodych dziewcząt-trączek. Widoczne spoiny nie są wadą. Przy okazji, nie są to pełne, krótkie palce. To tylko osobliwość, nie mniej i nie więcej. A z odpowiednimi obrączkami, ta osobliwość może być łatwo przekształcona w przywilej.

Tabu

Istnieje minimalna liczba tabu dla osób noszących węzły. Jedyną rzeczą, która jest tabu jest pierścionek w prymitywnym wzorze. Miniaturowe, minimalistyczne kawałki bez polotu i zaprojektowane w najlepszych tradycjach minimalistycznej klasyki zdecydowanie nie są Twoją opcją. Pierścień ma za zadanie odwrócić uwagę widzów od osobliwości Twoich stawów. A zwykła ozdoba, niestety, nie będzie w stanie sprostać temu zadaniu.

Styliści Gold.ua polecają

Poznawanie różnych kształty pierścienie, wybierz tych najbardziej charyzmatycznych. Jak rozpoznać taki utwór wśród tylu innych, można zapytać? Bardzo proste, jeśli widzisz pierścień i wiem, że będzie wyglądać idealnie na dłoni, gdy noszone samodzielnie, znalazłeś dokładnie to, czego szukasz. Samodzielne pierścionki, które są zakłócane przez inną, bardziej wyblakłą i niewyrazistą biżuterię, są właśnie tym rodzajem rozproszenia, którego szukamy w widocznych fugach. Ich główną cechą jest nie tyle estetyka (choć z pewnością też), co umiejętność przykuwania uwagi.

Charyzmatyczne obrączki mają kilka charakterystycznych cech, które sprawiają, że są łatwo rozpoznawalne wśród tysięcy innych:

 1. kamienie koloroweJeśli projekt pierścionka zawiera kolorowe diamenty lub kamienie szlachetne, a kamień nie jest monochromatyczny lub jedyny w pierścionku, nie przejmuj się tym;
 2. Fantazyjne elementy dekoracyjne.: Niezwykłe zdobienia są jedną z głównych cech charyzmatycznych pierścionków, czyniąc z nich pełnoprawny dodatek do każdego stroju;
 3. Unia różnych proporcji: pierścionek zaprojektowany na przekór zasadom proporcji - jak człowiek, który zna swoją wartość i ma jasność co do kierunku, w którym zmierza; to ten rodzaj samolubnej biżuterii, która nie potrzebuje niczego i nikogo, aby być wyjątkowa.

 

Aby ukryć węzłowe połączenia, pomocna będzie obszerna i szeroka biżuteria, która dosłownie zamaskuje wybrzuszenia i wygładzi te cechy Twoich dłoni. W tym przypadku, uwierz nam wzrokowcom, ludzie będą patrzeć na Twoje ręce i zobaczą przede wszystkim unikalny element biżuterii. A czy wezmą pod uwagę fugi za klejnotem, którego tak się wstydzisz, to wielkie pytanie.

Jeśli masz ręce pianisty...

Wdzięczna dłoń to prawdziwa oznaka arystokracji damy, nieprawdaż? Istnieje wiele nazw dla takich rąk. Niektórzy twierdzą, że osoba, która urodziła się z długimi i smukłymi palcami, ma duże szanse zostać utalentowaną pianistką. Mówią, że jest to Boży sposób na oznaczenie urodzonych muzyków. Inni mówią, że są to palce chirurga. Istota nie zmienia się jednak od hipotetycznej przynależności do tego czy innego zawodu.

Tabu

Wydawałoby się, że skoro dłonie o długich smukłych palcach są uznawane za etalon, to wszystkie ozdoby bez wyjątku muszą do nich pasować. Ale nie! I w tym przypadku istnieją pewne faktyczne tabu, z którymi koniecznie do zapoznania się.

 1. Pierścienie - pudełka. Być może nie miałeś jeszcze czasu, aby przymierzyć tę nowość. Ale prędzej czy później na pewno Cię to dopadnie. Na światowych wybiegach biżuteria, pokrywająca palec od nasady aż po pierwszy paliczek, niczym metalowa muszla, pojawia się przez kilka sezonów z rzędu i nie traci impetu. Właścicielki długich i smukłych palców nie powinny nosić takiej biżuterii. Podobnie jak wszystkie inne, które optycznie wydłużają rękę. Ale rozumiemy: nie jest łatwo oprzeć się gorącym trendom. Dlatego, jeśli masz wielkie pragnienie, zalecamy, aby wybrać celowo brutalne modele, które nie mają spiczastych elementów w projekcie.
 2. Obrączki z podłużnymi elementami. Każdy pierścionek do noszenia na palcu z podłużnym wzorem jest tabu dla tych, którzy mają arystokratyczną rękę. Powód jest wciąż ten sam: niepożądane wydłużenie palców, którego w tym przypadku należy unikać.

Styliści Gold.ua polecają

 

Ale z zaleceniami dla właścicieli rąk pianisty sprawy są o wiele bardziej swobodne i proste. Wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone. Ogólnie rzecz biorąc, długie i cienkie palce są uważane za najbardziej uniwersalne. Wszystko im pasuje, jak ulał. Nawet te najbardziej pozornie ekstrawaganckie opcje, których większość ludzi unika, będą odpowiednie i trafne. Mnóstwo biżuterii może należeć do tej kategorii, od pierścionków z misternymi wzorami do masywnych kawałków fantazyjnych wzorów, które są postrzegane przez wielu jako zbyt wiele.

Jeśli masz wąską szczotkę

Jeśli masz małą dłoń jak dziecko, a Twoje palce są drobne i zgrabne, ale zupełnie nieproporcjonalne do reszty ciała, nie chcesz ukrywać swoich rąk za długimi rękawami. Wdzięczność powinna być demonstrowana, a nie ukrywana za siedmioma zamkami ubrań. Ale musi być odpowiednio wyeksponowany.

Tabu

Elegancję należy podkreślać, a nie epatować nią poprzez grę na kontrastach. Tak więc, przy wyborze pierścionka, nie należy nawet patrzeć na modele, które są ozdobione dużymi kamienie Albo elementy wystroju w postaci dużych figur geometrycznych. Ogólnie rzecz biorąc, duże geometryczne kształty są ciekawym wyborem, ale nie dla tych, których dłonie wyglądają bardziej jak dłonie lalki. Nawet jeśli pierścień sam w sobie jest smukły i filigranowy, a tylko geometryczne ozdoby są widoczne w jego strukturze, to nadal jest poza granicami dla Ciebie.

Okrągłe duże kamienie są również tabu. (Koło jest jednak również figurą geometryczną, więc zakaz używania takich pierścieni jest całkiem logiczny). W przeciwieństwie do średniej wielkości okrągłych kamieni. Ale o nich porozmawiamy poniżej.

Styliści Gold.ua polecają

 

Tak więc, duże kamienie są zakazane. Ale to nie jest czas, by zwieszać nos. W rzeczywistości inne rozmiary kamieni, od miniaturowych do średniej wielkości, są wręcz przeciwnie, dozwolone, a nawet zalecane. Kształt minerału w tym przypadku nie ma znaczenia i może mieć absolutnie dowolny kształt. Jeśli kryształ nie jest celowo obszerny, nie krępuj się przymierzyć biżuterii i podziwiać, jak pięknie wygląda na Twoich lalkowatych palcach.

Wybierz kamienie, które są tak żywe, jak to tylko możliwe, a nie te, które są przezroczyste. (Nie zapominajmy jednak, że kolor minerału musi być dopasowany do Twojego typu kolorystycznego). ) Posiadacze smukłych, lalkowatych dłoni mogą chcieć dostać pierścionek z ozdobnymi elementami i skomplikowanymi wzorami.

Jeśli masz masywną rękę...

Myślisz, że duża dłoń i szeroka palma to nie powód do dumy? Więc idziemy do Ciebie! Wielu z Was może być teraz zaskoczonych, ale jeśli chodzi o wybór pierścionka, masywna dłoń jest tak samo uniwersalna jak długie chude palce. Pytanie, jak wybrać pierścionek, nie jest tak palące dla posiadaczek masywnej dłoni, jak dla dziewczyn o dłoniach lalek lub krótkich, pełnych palcach. Co oznacza, że mogą sobie pozwolić na nieco więcej niż wszyscy inni. Czy to jest plus? Absolutnie!

Tabu

Jedynym tabu, o którym powinny pamiętać osoby noszące duże dłonie, jest zakaz noszenia cienkich, filigranowych dodatków. Istnieją ku temu dokładnie dwa dobre powody. Po pierwsze, małe akcesorium na tle dużej dłoni natychmiast doprowadzi do zachwiania proporcji. Pierścionek na takim tle będzie wyglądał na jeszcze mniejszy niż jest w rzeczywistości i optycznie sprawi, że dłoń będzie wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości. Czy jest ci to potrzebne? Oczywiście, że nie. Szukamy efektu wprost proporcjonalnego, szukamy równowagi i harmonii, a nie tego wszystkiego.

Drugim powodem, dla którego masywna dłoń i minimalistyczna biżuteria są nie do pogodzenia, jest niemożność wyróżnienia się na jej tle: nikt nie pochwali takiego dzieła, nie przyciągnie ono uwagi innych, po prostu nie zostanie zauważone. Takie obrączki pozostają w cieniu dłoni.

Styliści Gold.ua polecają

Och, jakie masz szczęście! Nie masz pojęcia! Możesz śmiało nosić pierścionki, o których inni mogą tylko pomarzyć. Tak, tak, mówimy o solitaire pierścienie z dużymi kamieniami, i pierścienie, które są ozdobione ogromnymi klejnotami. Właścicielka szczotki dla lalek może tylko smutno westchnąć patrząc na takie modele pierścionków, mieniące się w gablotach. I możesz je kupić, nosić - i wyglądać w nich olśniewająco.

 

Kolejnym wielkim atutem dostępnym dla posiadaczy masywnej ręki jest możliwość noszenia dużych elementów biżuterii niezależnie od sytuacji wokół Ciebie, pory dnia czy motywu przewodniego wydarzenia. Jeśli inni muszą czekać na specjalną okazję, aby pokazać się ich ogromny szafir lub gigantyczny diament do publicznej wiadomości, można to zrobić cały czas. Bo dla posiadaczek masywnej dłoni duża biżuteria to codzienność, a nie święto, jak dla wielu.

Dobór kształtu obrączki w zależności od palca

Czy wiesz, że dla każdego palca, czy to kciuka, palca serdecznego czy małego, istnieją najbardziej odpowiednie i najmniej odpowiednie wzory biżuterii? Wybierasz . kształt pierścionka zgodny z kształtem palcaNie oznacza to jednak, że formy te muszą być identyczne. Wręcz przeciwnie, powinny się one uzupełniać i harmonizować ze sobą tworząc udany tandem. Wyjaśnijmy to na przykładzie.

 • Kciuk. Ten palec jest bardzo rzadko ozdabiany pierścionkiem. Zwłaszcza jeśli mówimy o przedstawicielkach płci pięknej. Jeśli jednak chcecie wybrać coś dla kciuka, zwróćcie uwagę na szerokie modele obrączek, zdobione ornamentami. Mężczyźni, przy okazji, może szukać pierścienie oprócz takich opcji. Pierścionek z dużym kamieniem na kciuku wygląda bardzo charyzmatycznie.
 • Palec wskazujący. Palec, którym posługujemy się najczęściej, powinien być przepasany czymś specjalnym. Na przykład pierścionek z naturalnym lub wyhodowanym w laboratorium minerałem. Kryształ powinien być średniej lub dużej wielkości (w zależności od cech fizjologicznych ręki użytkownika). Jeśli już nosisz pierścionki z kamieniami, ale na innych palcach ręki, będziesz musiał je zdjąć. Albo poświęcić biżuterię na palcu wskazującym. Niestety, jedno z tych dwóch.
 • Środek. Pomyśl o tym, że jest to wszystko, co możesz zrobić z tym palcem. A jeśli zastanawiasz się, gdzie umieścić najbardziej masywną biżuterię w swojej kolekcji, odpowiedź nasuwa się sama: oczywiście na środku dłoni, na środkowym palcu. Nawiasem mówiąc, jest on uważany za ogniwo symbolizujące więzi rodzinne. Jeśli więc masz rodzinną pamiątkę w postaci odziedziczonego pierścionka, czas na ozdobienie środkowego palca.
 • Palec serdeczny. Z tym palcem wszystko jest skomplikowane, jest on zakochany i gotowy do przyjęcia tylko biżuterii ślubnej. Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy lub ślubny, nie powiemy Ci. Na ten temat mamy kilka pouczających artykułów. Tylko radzę, słuchając opinii profesjonalistów, nie zapomnieć o sobie i dokonać wyboru na rzecz tych modeli, z którymi nie będziesz chciał się rozstać ani w dzień, ani w nocy.
 • Pinkie. Najmniejszy i najbardziej zadbany palec potrzebuje podobnej biżuterii: drobnej, bez bogatych zdobień, z małym kamieniem lub bez niego.

 

Teraz wiesz już wszystko o wyborze pierścionka zgodnie z fizjologicznymi cechami Twojej dłoni. I jeszcze trochę. Nadszedł czas, aby wykorzystać tę wiedzę w praktyce, nie sądzisz?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz