Perłowa biżuteria emanuje ponadczasową elegancją. Wiele kobiet jest zachwyconych otrzymaniem bransoletki z pereł lub pary kolczyków z perłami ze względu na ich czyste piękno i wyrafinowanie. Jeśli jednak w tym roku znajdziesz w swoim skarbie perłowy prezent, jak rozpoznać, czy perły są prawdziwe czy fałszywe?

Powinny być niedoskonałości

Perła powstaje, gdy piasek utkwi w muszli ostrygi, a ziarna pokryte są substancją zwaną "gorsem" - materiałem kompozytowym pochodzącym z wnętrza muszli ostrygi. Biorąc pod uwagę sposób powstawania pereł, nie należy oczekiwać, że prawdziwe perły będą miały jeden rozmiar lub będą całkowicie okrągłe.

Kupując biżuterię z pereł, możesz zobaczyć metkę z napisem "hodowlane" - to są prawdziwe perły. Gdy naturalny proces formowania jest naśladowany przez hodowców pereł, perły mają bardziej doskonały kształt.

Ich wygląd jest olśniewający

Połysk jest definiowany jako delikatny połysk lub miękki blask, który odbija światło. Prawdziwe perły mają uderzający połysk, który jest jasny i wyraźny. Często zdarza się, że obserwator może zobaczyć siebie w ich powierzchni!
Biżuteria perłowa jest poszukiwana ze względu na jej żywy połysk i doskonałe odbicie światła, w przeciwieństwie do bladej lub matowej imitacji perły.

Chłodna w dotyku

Określenie, czy twoje perły są prawdziwe czy fałszywe może być tak proste, jak ich dotknięcie! Niezależnie od temperatury na zewnątrz, prawdziwe perły będą czuć się chłodno. Fałszywe lub plastikowe perły zazwyczaj czują się ciepło w rękach. Imitacje pereł są również zazwyczaj cięższe od prawdziwych pereł, więc spróbuj porównać je z perłową biżuterią, o której wiesz, że jest prawdziwa lub fałszywa.

Fałszywe perły są czysto białe

Zazwyczaj fałszywe perły nie mogą imitować naturalnego odcienia prawdziwych pereł. Prawdziwe perły mają subtelny kolor na swojej zewnętrznej powierzchni - zazwyczaj srebrny lub różowy. Jeśli jesteś obdarzony zabytkowych pereł, zauważysz kość słoniową overtone; pereł symulacji po prostu brakuje tej widocznej nutą koloru.

Wymogi dotyczące ujawniania informacji przez sprzedawcę

Być może najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że rodzaj pereł musi być ujawniony w momencie zakupu. Tak więc, należy wiedzieć, czy perły są prawdziwe lub fałszywe od początku. Jeśli jednak nie masz pewności, przynieś perłową biżuterię do jednego z naszych sklepów w celu dokonania oceny.

Podaruj prezent w postaci klasycznych pereł w tym sezonie świątecznym! Aby kupić największy w okolicy wybór luźnych diamentów i drobnej biżuterii, odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji CT dzisiaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz