Brylantowy wisiorek to zarówno dobry prezent, jak i piękny element biżuterii, który pasuje do wielu strojów i prezentuje się odpowiednio zarówno na przyjęciach, jak i w wersji minimalnej w połączeniu z biznesowym stylem. Wszystko zależy od rodzaju wisiorka lub naszyjnika.

Diamenty same w sobie wyglądają bardzo dobrze na różnych kolorach skóry. Diamenty mogą się również różnić pod względem wielkości i kształtu, co pozwala jubilerom tworzyć różne rodzaje naszyjników i wisiorków, które będą pasować nie tylko do Twojego stylu, ale również do Twojego gustu i budżetu.

Wybór wisiorka z brylantem to na pierwszy rzut oka proste zadanie. Wiele osób uważa, że najważniejszą rzeczą jest polubienie naszyjnika i nic więcej się nie liczy. W rzeczywistości, zanim nosić naszyjnik, zwłaszcza jeden z diamentami, trzeba wiedzieć, co każdy rodzaj wisiorka będzie iść z i kiedy będzie to właściwe.

Jak wybrać wisiorek z brylantem

W zależności od długości naszyjnika, można wybierać spośród różnych typów:

 • Obroża. Naszyjnik taki był pierwotnie noszony przez mężczyzn, aby zaznaczyć przynależność do zakonu rycerskiego. Nowoczesna biżuteria jest noszona przez kobiety. Nie jest on długi, ale szeroki. Jego długość wynosi do 35 cm. Naszyjnik taki może być ozdobiony rozsypanymi brylantami, pojedynczym kamieniem centralnym, a także połączeniem elementów wykonanych z różnych materiałów: kauczuku, metali szlachetnych. Obroże są dość szerokie, więc ten typ naszyjnika nie jest polecany dziewczynom o niezbyt długich szyjach, gdyż wisior sprawi, że będą wyglądały na jeszcze krótsze.
 • Choker. Ten rodzaj diamentowego wisiorka, który mierzy od 35 do 40 cm długości, bierze swoją nazwę od chokera. Swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do pętli na szyi. Naszyjnik ściśle przylega do szyi jak obroża i kończy się na obojczyku. Często te dwa rodzaje biżuterii są ze sobą mylone. Różnica między nimi polega właśnie na długości kawałków. W połączeniu z diamentami, choker jest łańcuchem z jednym lub kilkoma kamieniami. Złoty cienki sznurek z jednym małym kamieniem, oprawiony w metal szlachetny lub nie, prezentuje się elegancko na każdej szyi, a dzięki cienkości wyrobu nie skraca optycznie szyi. Jeśli zdecydujesz się na zakup masywnego chokera, lepiej nie wybieraj biżuterii kontrastowej, ale taką, która jak najbardziej pasuje do odcienia Twojej skóry lub nie jest połączona z przodu.
 • Naszyjnik księżniczki. Naszyjnik księżniczka o długości do 48 cm. Generalnie, naszyjnik ten posiada kamień centralny. Ze względu na swoją krótką długość, łączy się z różnymi rodzajami ubrań. Szczególnie dobrze wygląda z dekoltem v-neck. O ile jednak naszyjnik tego typu, wykonany z kamieni półszlachetnych lub koralików, można nosić do letniego tank topu, o tyle naszyjnik w tej formie z brylantami jest obowiązkowy do sukni wieczorowej i na specjalną okazję.
 • Matinee. Najdłuższy model naszyjnika ma długość do 60 cm. Tłumaczone jako "poranek". Naszyjnik taki łączy w sobie nie tylko diamenty, ale także inne kamienie szlachetne, a czasem także perły. Rzadko jest masywny, ponieważ

Naszyjniki z diamentami według rodzaju oprawy kamienia i oprawy kamienia

 • Riviera. Kamienie w tej biżuterii są tak dyskretnie osadzone razem, że wydają się tworzyć pojedynczy strumień diamentów. Minerały, zarówno duże jak i małe, pokrywają całą powierzchnię naszyjnika.
 • Plastron. Obszerny naszyjnik, który zakrywa szyję i część klatki piersiowej.
 • Fermoire. Typ naszyjnika, w którym główną rolę odgrywa ozdobne zapięcie otoczone dużymi i małymi kamieniami.
 • Składany naszyjnik. Diamenty są mocowane do tkaniny, dzięki czemu kształt dzieła może być bardzo różnorodny.

Kupując naszyjnik z diamentami należy zwrócić uwagę nie tylko na to, że jest on dość drogi i dlatego zwraca na siebie uwagę, ale także wziąć pod uwagę pewne zasady jego noszenia, aby taka uwaga innych nie przerodziła się w osąd.

Zasady noszenia diamentów

 • Diamenty nie są akceptowane do noszenia przez młode dziewczyny. Masywne kawałki z dużymi diamentami są zazwyczaj noszone przez kobiety w średnim wieku i starsze. Młode dziewczyny mogą nosić małe wisiorki z pojedynczym kamieniem na łańcuszku lub złotą czy platynową biżuterię z rozproszonymi diamentami.
 • Diament jest klejnotem wieczorowym. Nie należy nosić diamentowy naszyjnik w godzinach porannych lub popołudniowych. Jest to oznaka braku gustu osoby noszącej i powoduje zdziwione spojrzenia koneserów. Do dziennej garderoby, a zwłaszcza do biznesowej, pasuje tylko cienki, krótki łańcuszek z małym, nierzucającym się w oczy kamieniem, a przy niektórych rzeczach naszyjnik nie powinien być w ogóle noszony.
 • Naszyjniki powinny być noszone pod sukienkami z dekoltem. Dobór niewłaściwego naszyjnika pod dekolt sukni (częściowo opadającego na tkaninę) nie tylko zepsuje wrażenie biżuterii, ale także naruszy integralność wizerunku. Wisiorek z brylantem lepiej wygląda pod zamkniętą sukienką.
 • Diamenty nie są kompatybilne z wszystkimi kolorami. Kamień naturalny ma zawsze różne odcienie. Dlatego najlepiej prezentują się w kolorach niebieskim, czarnym i czerwonym. Wręcz przeciwnie, nie zawsze najlepiej wyglądają z żółtym, zielonym i fioletowym.
 • Diament nie wygląda pięknie w każdej kombinacji. Na przykład, nie pasuje do bursztynu, nawet w odcieniach żółci.
 • Poczucie proporcji. Lepiej nie nosić kamieni do błyszczącej sukienki lub w połączeniu z innymi dodatkami. Mogą zgubić się w ogólnym blichtrze lub wyglądać śmiesznie.

Bądź piękna i niech diamenty podkreślają Twoje piękno, a nie zwracają na siebie uwagę.

Więcej na: http://zlotaobraczka.eu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz