• Jeśli nosisz krótkie włosy
 • Jeśli nosisz włosy średniej długości
 • Jeśli masz warkocz o długości do pasa
 • Jeśli lubisz kolczyki z dużą objętością, możesz wybrać kolczyki w kolorze czarnym.
  • Przedziałek na środku głowy i nisko osadzony kucyk
  • Fryzura chłopięca
  • Długie, gładko zaczesane do tyłu włosy
 • Zamiast zdjęcia głowy
 • Asterisk info

Czy wiesz, że odpowiednie połączenie fryzury i kolczyków jest kluczem do stworzenia idealnego wyglądu? Z pewnością nie jest to jedyna część, ale jedna z najbardziej podstawowych i najważniejszych. Nasza twarz jest pierwszą rzeczą, na którą ludzie zwracają uwagę. Czasami wystarczy rzut oka na naszą głowę, aby zrozumieć, kim i czym jesteśmy. Dowiedz się więc i poszukaj odpowiedzi na pytania, jakie kolczyki pasują do krótkich fryzur, dlaczego solidnej biżuterii nie można łączyć z rozpuszczonymi włosami i co zrobić z ubraniami, jeśli udane połączenie fryzury i biżuterii wymaga porządnego zaplecza?

Jeśli masz krótką fryzurę

Przyjrzeliśmy się wszystkim fryzurom dla długich kolczyków i odkryliśmy, że według projektantów i stylistów, krótkie fryzury są na szczycie listy. Opinia publiczna na temat chłopięcych fryzur na głowach kobiet jest podzielona. Niektórzy upierają się, że takie fryzury pasują tylko nielicznym. Inni twierdzą, że spośród wszystkich fryzur, tylko ta jest niemal uniwersalna. Zarówno w pierwszej opinii, jak i w drugiej, która się jej sprzeciwia, jest ziarno prawdy.

Krótka fryzura to naprawdę uniwersalne uczesanie. Nadaje się dla posiadaczek owalnych twarzy, dziewczyn o twarzy księżyca oraz kobiet o trójkątnych lub rombowych rysach. Nie zapominaj jednak, że istnieje wiele opcji krótkich fryzur. I nie ma pewności, że fryzjer, któremu ufasz, będzie w stanie dokonać właściwego wyboru. Różnice zdań na temat krótkich fryzur wynikają z zaniedbań niektórych fryzjerów. Im więcej widzimy przykładów nieprzemyślanych fryzur, tym bardziej przypominamy sobie, że krótkie fryzury nie są dla każdego. Chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Dlaczego współczesne panie wybierają fryzury jak chłopcy? Cóż, na przykład, na fakt, że ta fryzura oszczędza czas: opieka nad krótkimi włosami do minimum. Kolejnym plusem jest to, że zapewnia wizualne odmłodzenie. Kobiety z krótką fryzurą wyglądają młodziej, niż gdyby miały długie włosy. Zasada ta dotyczy kobiet w wieku postbalzakowskim (40+). Główną zaletą krótkiej fryzury jest jednak to, że jest ona uniwersalna pod względem łączenia jej z kolczykami.

 • Jeśli krój jest asymetryczny, możesz śmiało uzupełnić go o pussies. Będą one odgrywać drugorzędną rolę i podkreślą fryzurę, pozwalając innym w pełni cieszyć się asymetrią na Twojej głowie.
 • Jeżeli fryzura jest klasyczna (tzn. ma zaokrąglone uszy), warto podkreślić kontrast. Na przykład, użyj jednego ucha do noszenia krótkiego kolczyka, a drugiego do noszenia długiego kolczyka. Nie muszą to być kolczyki z różnych par, tak na marginesie. Dziś biżuteria taka sprzedawana jest w kompletach i może być noszona w duecie lub pojedynczo.

A jeśli zamierzasz wyjść po zachodzie słońca (na eleganckie przyjęcie, imprezę charytatywną, ślub lub zmieniającą życie kolację z partnerami biznesowymi), nie znajdziesz nic lepszego do krótkiej fryzury niż kolczyki typu statement: przyciągające uwagę, zauważalne, masywne i bardzo nietypowe. Duże kolczyki mogą posiadać jedną lub więcej z powyższych cech, które sprawią, że staną się one gwiazdą Twojej wieczorowej stylizacji.

Jeśli masz włosy średniej długości

Najtrudniej jest wybrać kolczyki, które będą pasować do Twoich średniej długości warkoczy (co rozumiemy przez średniej długości włosy). Chociaż krótkie włosy są uniwersalne, zawsze możesz wybrać coś z dłuższych włosów. Jeżeli długie kolczyki nie wyglądają dobrze w połączeniu z rozpuszczonymi włosami, zawsze możesz nosić włosy upięte w koński ogon, wysoko lub z tyłu głowy; możesz je upiąć i wyciągnąć z lewej lub prawej strony, albo z obu. Z kolei włosy średniej długości są trudne do ułożenia, ponieważ nie można ich spiąć w koński ogon. Czy można upiąć częściowo z boku lub na karku, ale nie zawsze to pomaga.

Fason camel-cut to prawdziwe wyzwanie dla kobiet z przekłutymi uszami. Fryzura ledwo może zakryć średniej wielkości kolczyki, nie mówiąc już o tych małych. A duże elementy biżuterii są częściowo zakryte przez fryzurę, ale nawet to wystarczy, aby zniwelować efekt noszenia masywnej biżuterii. W każdej innej sytuacji, rzeźbiarskie kolczyki byłyby znaczącym elementem stroju. Ale nie w sytuacji z warkoczem.

Ale jest na to rozwiązanie, więc nie rozpaczaj. Zaczerpnęliśmy go od piosenkarki Rihanny, która nosiła podobną fryzurę. Performerka od czasu do czasu ścina włosy. Fryzura z drugiej ręki z zaokrąglonymi końcówkami pasuje do niej jak ulał. A w połączeniu z okrągłymi kolczykami o dużej średnicy, których długość sięga dolnego poziomu jej włosów, gwiazda wygląda olśniewająco w ogóle. Tak, nie ma zbyt wielu opcji do wyboru, ale w połączeniu z zaokrąglonymi końcami warkocza, okrągłe kolczyki są jedyną opcją, której ta fryzura nie jest w stanie przyćmić.

Jeżeli jesteś zwolenniczką zakładania włosów za uszy, wybór kolczyków do Twojej przyciętej fryzury może opierać się na innej zasadzie - solidności. Im większe i bardziej oryginalne kolczyki, tym lepiej. Co prawda, tego typu biżuteria nie zawsze jest odpowiednia na dzień. Ale bądź pewien: z produktów prezentowanych w katalogu Gold.ua, można łatwo wybrać dla siebie i dzień, i wieczór opcji. Brunetki powinny zwrócić uwagę na duże kolczyki z kolorowymi kamieniami. Natomiast blondynki, kierując się zasadą kontrastu, powinny kupować dodatki z ciemnymi kryształami naturalnymi lub sztucznymi.

Jeśli masz warkocz o długości do pasa.

Albo przynajmniej do łopatek. Ten rozdział zainteresuje dziewczyny i kobiety, które noszą długie włosy, czyli trzeciej, czwartej (i tak dalej) długości. Panuje przekonanie, że wspaniałe rozpuszczone włosy mogą być jedyną ozdobą kobiety. Być może półtora wieku temu można było zgodzić się z tym punktem widzenia, ale nie teraz. Długie włosy wymagają stylizacji, pielęgnacji i dodatków tak samo jak inne włosy. Dlatego kategorycznie nie rekomendujemy rezygnacji z użycia biżuterii w wizerunku. Ale pamiętaj o kilku zasadach dotyczących kombinacji długich włosów i kolczyków, wręcz przeciwnie, jest to zalecane.

 1. Masywne kolczyki i rozpuszczone włosy to tabu. Przynajmniej tak uważają projektanci. I mamy tendencję do słuchania ich ekspertyz. Nie wierzysz profesjonalistom? Zastanów się więc: jaki jest sens noszenia wyrazistej biżuterii, jeśli po pierwsze, włosy ją zakryją (częściowo lub całkowicie), a po drugie, istnieje ryzyko, że biżuteria zaplącze się w loki? Nie ma sensu.
 2. Wyjątek od reguły. Długie fryzury nie pasują do długich kolczyków, jeżeli włosy są rozpuszczone. To jest fakt i zasada. Ale w każdej regule jest co najmniej jeden wyjątek. W tym przypadku są to kolczyki kongo oraz modele, które popularnie nazywane są "broaches" lub "danglers". Kolczyki w kształcie kółek nie mogą być całkowicie zakryte nawet przez bardzo długie i gęste włosy: akcesoria nadal będą wyglądać zalotnie spod wodospadu włosów. A "broszki" potrafią ujawnić się światu podczas chodzenia, kołysząc się w rytm spacerowego kroku. W świetle słonecznym kolczyki będą wyglądały jak złote włoski wbite we włosy. Nie trzeba dodawać, że taki spektakl wygląda z jednej strony tajemniczo, a z drugiej stylowo.

Aby usunąć wszelkie ograniczenia z listy dostępnych kolczyków, po prostu zbierz długie włosy w koński ogon, upnij z tyłu głowy za pomocą spinki lub zakręć na czubku lub z tyłu głowy. Wystarczy kilka znajomych ruchów rąk - i właściciel długiej fryzury ma do dyspozycji wszystkie zalety krótkiej fryzury chłopięcej.

Rada przeciwna: jeśli lubisz duże kolczyki

Jesteśmy pewni, że jest wiele dziewczyn, które uwielbiają masywne kolczyki. I jak ich nie kochać, skoro, po pierwsze, od razu stają się semantycznym centrum obrazu, a po drugie, są u szczytu popularności. Wszystkie wiodące światowe marki wykorzystywały w swoich pokazach kolczyki stacjonarne. Modelki z obszerną biżuterią w uszach zostały zauważone nawet przez te domy mody, które rzadko wykorzystują biżuterię i kostiumy w swoich pokazach, stawiając na lakoniczny minimalizm. Popularność jest popularna w Afryce. Warto więc zastanowić się, jakie fryzury pasują do odważnych dodatków.

Główna zasada, o której powinni pamiętać miłośnicy kolczyków na sztyftach, brzmi jasno i prosto: im bardziej skomplikowany kolczyk w uchu, tym bardziej lakoniczna powinna być fryzura osoby, która wybrała ten kolczyk. A teraz przejdźmy do szczegółów.

Przedziałek na środku głowy i nisko osadzony kucyk

Fryzura ta od dawna przypisywana jest bluestocking lub "niebieskim pończochom" - paniom, które dla dobra nauki zaniedbywały (lub zaniedbują) swój wygląd. Przypomnijcie sobie postać Nelly Uvarovej z uznanego niegdyś serialu telewizyjnego "Nie rodzić się pięknym". Teraz miała mniej więcej taką samą fryzurę. Tylko zamiast niskiego kucyka był to niski kok, skręcony wokół własnej osi. Jednak w pewnym momencie projektanci, którzy spisali tę fryzurę na straty, przywrócili ją do łask. Według naszych obliczeń, stało się to w okolicach przełomu 2014 i 2015 roku, kiedy to w Nowym Jorku pokazano pierwszą kolekcję mody na wiosnę 2015.

Przedziałek na środku głowy w połączeniu z niskim kucykiem wygląda elegancko, arystokratycznie i schludnie. A jeśli ta fryzura nie byłaby uzupełniona o coś wyjątkowego, mało kto zwróciłby na nią uwagę. Jednak w połączeniu z masywnymi kolczykami taki "backgrounder" może być uznany za jedną z referencji.

Przy okazji, styliści zalecają, aby zwrócić uwagę na tę fryzurę nie tylko tym, którzy cenią sobie kolczyki sztyfty, ale także tym, którzy lubią otwartą strefę dekoltu. Miłośniczki jasnego makijażu powinny również wiedzieć, że niski kucyk i przedziałek na środku głowy mogą doskonale podkreślić oryginalny makijaż i stać się dla niego godnym tłem. To prosty sposób na stworzenie fryzury. Ważna jest tylko jedna rzecz: włosy muszą być czyste w momencie wiązania kucyka. Na środku głowy uformuj starannie przedziałek, weź czarną lub kolorową gumkę (jeśli jesteś blondynką) - i umocuj ją na wysokości szyi. Zrobione! Wystarczy, że założysz żyrandol lub parę kolczyków w kształcie obręczy i już jesteś królową.

Chłopięca fryzura

Francuski dom mody haute couture Balmain, założony przez Pierre'a Balmaina rok po II wojnie światowej, słynie z niepohamowanej miłości do krótkich damskich fryzur. Nie tylko krótkie fryzury, ale również fryzury chłopięce. Tak, musimy przyznać, że fryzury "pod chłopca", jak to się mówi, nie pasują wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Dużo zależy od kształtu twarzy i budowy ciała dziewczyny. Ale jeśli nosisz taką fryzurę i wiesz, że to pasuje do Ciebie szalenie, wiedzieć i jeszcze jedno: z fryzurą doskonale połączone kolczyki objętościowe, począwszy od rzeźbiarskiej biżuterii i wykończenia podobne do żyrandoli w pałacu królewskim kolczyki żyrandole.

Rada od projektantów Gold.ua: jeśli szukasz najbardziej kobiecego, delikatnego i zmysłowego wizerunku, wybierz rzeźbiarskie kolczyki w kolorze srebrnym lub złotym. Niekoniecznie muszą być wykonane z metalu szlachetnego. Szczera biżuteria kostiumowa też się nada. Po prostu kolczyki w innych kolorach w połączeniu z krótką fryzurą są bardziej wymagające i często ograniczają osobę noszącą je przy wyborze stylizacji.

Długie, gładko zaczesane do tyłu włosy

Dziewczyny, które noszą długie włosy i uwielbiają rzeźbione kolczyki, nie mają innego wyboru, jak tylko spiąć włosy w kucyk (nisko lub wysoko) lub zaczesać je do tyłu za pomocą lakieru. Niestety (lub na szczęście), nie ma innego sposobu, aby otworzyć uszy i pokazać swoje kolczyki. Nie traktuj tego jednak jako środka przymusu. W większości przypadków fryzura z długimi włosami upiętymi z tyłu głowy za pomocą lakieru wygląda uwodzicielsko, kobieco i nieco drapieżnie. Rrrr!...

Jeśli masz kręcone włosy, być może trzeba będzie je wygładzić suszarką. Jeśli są proste, wystarczy je starannie zaczesać do tyłu i utrwalić specjalną pianką lub lakierem (lub innym produktem utrwalającym do włosów). Należy pamiętać, że fryzura ta, podobnie jak fryzura "pod chłopca" jest dobra do demonstrowania wszelkiej masywnej biżuterii, która jest powszechnie noszona na głowie (tiary, obręcze), w okolicach twarzy (kolczyki) lub na twarzy (piercing), a także w dekolcie (łańcuszki, wisiorki, naszyjniki, korale, chokery).

Zamiast wyniku końcowego

Opowiedzieliśmy Ci już tak wiele o tym, jak dobrać kolczyki do swojej fryzury, że przyznajemy: w tym momencie w Twoim umyśle mogły się już zmieszać nie tylko konie i ludzie, ale także fryzury i biżuteria. Podsumowując, oto krótka lista uniwersalnych zaleceń. Jeśli nie pamiętasz niuansów, ta lista będzie ratunkiem w każdej sytuacji, w której musisz szybko i kompetentnie stworzyć udany tandem biżuterii i włosów.

 • Jeśli twoje uszy są odsłonięte. Fryzury odsłaniające uszy mogą być bardzo różne. Może to być krótka fryzura w stylu minimalizmu, zebrany z tyłu głowy kucyk, niski kucyk, zebrany na karku lub ulizane włosy. W sytuacji, gdy masz otwarte uszy (a wraz z nimi kolczyki), masz swobodę wyboru. Najprostszą opcją (i często najbardziej efektywną, jeśli na przykład szukasz stroju do biura) są pussettes lub kolczyki goździki o dowolnym wzorze. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego i fantazyjnego, możesz poprzestać na długich kolczykach, schodzących w kierunku obojczyków, a nawet na wyrobach rzeźbiarskich.
 • Jeśli masz kręcone włosy. Sue radzi, by w przypadku włosów kręconych postawić na kontrast. Dlatego też, aby dopełnić fryzurę ozdobna biżuteria, z punktu widzenia stylistów, nie jest najlepszym pomysłem. W przypadku włosów kręconych, najlepiej sprawdzą się kolczyki gładkie. Na przykład z motywami geometrycznymi lub z kanciastymi elementami.
 • Jeśli masz proste włosy. Z prostymi włosami jest dokładnie odwrotnie: właścicielki takich fryzur mogą sobie pozwolić nie tylko na geometryczne motywy i płaską biżuterię, ale także na fantazyjne, ozdobne, nietypowe wzornictwo czy skręconą w spiralę fryzurę. Również tutaj obowiązuje zasada kontrastów. Jednak posiadaczki prostych włosów mogą śmiało wybrać i zasadniczo inne kolczyki, takie, które nie kontrastują swoim kształtem, ale współgrają z jakością kobiecych włosów.
 • Jeśli włosy są rozpuszczone. W tym przypadku nie mówimy o krótkich fryzurach, ale o włosach trzeciej, czwartej i piątej długości, w języku fryzjerów. Innymi słowy o długościach długich i średnich. Pussettes i goździki raczej nie wchodzą w grę w tej sytuacji. Możesz, oczywiście, bezpiecznie nosić takie modele kolczyków, ale nie licz na to, że zostaną one zauważone i docenione przez innych. Twoje włosy ukryją całe swoje piękno. A nominalna obecność ornamentu w obrazie jest jedyną rzeczą, która może zagwarantować Ci poussets w połączeniu z włosami o średniej lub imponującej długości. Najbardziej spektakularną opcją jest włożenie kręconych lub dłuższych akcesoriów do uszu.
 • Jeśli włosy są krótkie. Ten przykład omówiliśmy szczegółowo powyżej, więc jeszcze raz powtórzymy: w życiu codziennym najlepszym rozwiązaniem dla krótkich włosów są lakoniczne, ale zauważalne krople lub kolczyki-pulsy. I na uroczyste okazje, noszących chłopięce fryzury mogą bezpiecznie wybrać najbardziej niesamowite opcje kolczyki rzeźbiarskie.

A co się stanie, jeśli połączysz masywne kolczyki pod krótką fryzurą z codziennym życiem, zapytasz. Nic szczególnego. Będziesz po prostu wyglądać jaśniej niż zwykle. Istnieje też ryzyko, że fryzura zejdzie na dalszy plan, ustępując miejsca pojedynczej biżuterii (lub jednemu elementowi, jeśli jest to monokolorowy pierścionek). Jeśli takie rozwiązanie jest dla Ciebie pożądane lub akceptowalne, korzystaj z niego z przyjemnością i niczego sobie nie odmawiaj.

Informacje z gwiazdką

Pamiętacie, że w szkolnych podręcznikach do matematyki były zadania z gwiazdką, dla najbardziej dociekliwych. My również. Na zakończenie artykułu przedstawiamy krótki przewodnik, jak dobrać kolczyki do swojego stroju. Ponieważ nasza głowa to tylko jeden z elementów naszego wyglądu. A potem są inni. I obok głowy, mamy włosy idealnie ułożone do kolczyków, mamy tułów. A na nim - ubrania. Bez niego nie da się stworzyć pełnego i spektakularnego obrazu. Więc oto kilka uniwersalnych zaleceń po tym, co stanie się brakującym puzzlem w naszym obrazie mody.

 1. Zasada dotycząca jednego koloru została już dawno zauważona. Dodatki nie muszą być w tym samym kolorze co biżuteria. Jeśli kolczyki w twoich uszach są złote, a klamra od paska srebrna, niech tak będzie. To połączenie jest równie piękne jak tandem złota i złota.
 2. Ale zasada równowagi nadal obowiązuje. Twój wygląd jest kompletny tylko wtedy, gdy osiągniesz równowagę i harmonię. A te zjawiska są niemożliwe, jeśli wszystkie elementy stroju będą jednocześnie solo. Zatem: Jeżeli Twój strój jest warstwowy, designerski, motylkowy lub w jakikolwiek inny sposób nietypowy, nie uzupełniaj go wyszukanymi kolczykami. To sprawi, że będziesz wyglądać jak choinka. A ludzie wokół ciebie nie zauważą, że twój wygląd jest zbudowany wokół tego punktu zwrotnego. Twój strój to jedna rzecz, niezależnie od tego, czy są to buty, ubrania, czy biżuteria i dodatki. Kiedy to wszystko jest razem, nie masz nic poza wizualną kakofonią dysonansu.
 3. Sportowy styl nie jest powodem, dla którego warto zrezygnować z kolczyków. Ważne jest, aby wybrać kolczyki, które będą się komponować z ubraniami sportowymi. Lakoniczne poussety i geometryczne ćwieki, jak również proste pierścionki o małej lub średniej średnicy są uważane za wariant win-win. Pierścienie o większej średnicy nie są już odpowiednie.
 4. Kolczyki i dodatki można dopasować, ale czy trzeba? Jeśli Twoja torebka ma na przykład kolor terakoty, możesz śmiało uzupełnić ją pasującymi do niej kolczykami. Ale! Ważnym warunkiem jest posiadanie ubrań w neutralnych kolorach. Jeśli wszystko inne w twoim stroju jest w neutralnych, powściągliwych odcieniach, możliwe i konieczne jest wyróżnienie na tym tle tandemu torebek i kolczyków. Jeśli jednak w Twoim stroju pojawi się choć jeden jaskrawy kolor kontrastujący z terakotą, to możesz śmiało wrzucić ten pomysł do ognia.

W tym artykule odpowiedzieliśmy na wiele pytań. Do jakiej fryzury nosić długie kolczyki? Jaką biżuterię dobrać do krótkiej fryzury? Co zrobić z długimi włosami, jeśli chcesz ozdobić się rzeźbiarską biżuterią? Tylko jedno pytanie pozostaje bez odpowiedzi: czy istnieją kolczyki, które można uznać za uniwersalne dla każdego rodzaju fryzury? Tak. Są to kolczyki inkrustowane średniej wielkości brylantami lub innymi przejrzystymi kryształami. Takie kolczyki uważane są za podstawowe w biżuteryjnej garderobie. A jeśli jeszcze nie masz ich w swojej szkatułce, to czas dodać do swojej kolekcji biżuteryjny dodatek na każdą okazję.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz