Pierścionek z metalu szlachetnego - właściwy wybór dla wyrafinowanego wyglądu

Od pokoleń, biżuteria jest ceniona przez ludzi, którzy chcą podkreślić swoją osobowość, status lub pozycję w społeczeństwie. Dlatego też biżuteria jest pożądana nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn.

Jaki rodzaj biżuterii ma pierwszeństwo wśród swoich "kolegów"? Z pewnością prymat należy się takiej biżuterii jak pierścionek.

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego zdolność do podkreślenia piękna obrazu i wyróżnienia właściciela. Ale dla pierścienia, aby być tylko prawo dotyku, który sprawi, że obraz kompletne i stylowe, to jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiednią biżuterię.

Sekret rozsądnego wyboru

1. Metal

Pamiętaj, że biżuteria nie jest wykonana z czystego metalu szlachetnego. Obrączki złote wykonane są ze stopu, w skład którego wchodzi kilka metali zwiększających wytrzymałość i trwałość: nikiel, pallad, cynk, platyna, srebro i miedź.

Plastyczność złota jest korygowana przez srebro, miedź, nikiel, cynk i pallad. Platyna jest mieszana z miedzią. Oznaczenie, które jest wybijane na każdym elemencie biżuterii, może być użyte do określenia ilości dodatkowego metalu w biżuterii. Znak rozpoznawczy pokazuje procentową zawartość szlachetnego materiału w stopie.

Typ 958 jest najwyższy. Można znaleźć obrączki o znakach 583, 750, 375 i 500. Najczęściej spotykane są obrączki z żółtego lub białego złota próby 585.
Znak 585 jest stopem 58,5 procent złota i 41,5 procent innego metalu.

Złoto występuje w trzech kolorach w zależności od innych metali w stopie: czerwonym, żółtym i białym.

Oprócz złota, popularnym stopem jest platyna. Jego wytrzymałość i gęstość są wzmocnione przez dodatek rutenu i irydu.

2. Styl i wzornictwo pierścionka

Pierścień może być czymkolwiek zechcesz - nie ma ograniczeń co do tego, jak daleko możesz się posunąć. Wybór stylu projektowania zależy od osobistych preferencji osoby noszącej. Zapoznaj się z katalogiem gold.ua. W asortymencie znajdziecie Państwo najbardziej efektowne wzory pierścionków:

 • klasyczny
 • hi-tech
 • warianty dekorowane
 • płaski lub zaokrąglony kształt
 • pierścienie o owalnym przekroju poprzecznym
 • Inkrustacja kamieniami (szlachetnymi, półszlachetnymi).

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na design biżuterii, ponieważ gusta danej osoby mogą się zmieniać w czasie, a biżuteria ma być kupiona na wiele lat. Dlatego wybór wzoru powinien być nieśpieszny i racjonalny.

3. Pierścionek z diamentem - wybór ulubionego

Oczywiście pierścionki z brylantami są obdarzone specjalnymi przywilejami i wymagają starannego wyboru.
Czy wiesz, jakie cechy określają jakość kamienia?

 • Cięcie

Cięcie jest niezbędne, aby wydobyć wewnętrzną grę klejnotu, aby wzmocnić jego blask i podkreślić specjalne efekty kamienia, jednocześnie subtelnie podkreślając niedoskonałości i maksymalizując wartość diamentu.

 • Kolor

Większość diamentów są bezbarwne, ale niektóre są również dostępne w blado-żółty, żółty i brązowy odcienie. Kolor kamieni szlachetnych dzieli się na grupy w zależności od barwy i intensywności odcienia.

 • Waga

Mierzona w karatach. Jeden karat (ct) równa się 0,2g. Jeśli kamień waży nie więcej niż 0,29 ct, jest to mały diament; średni kamień waży nie mniej niż 0,3 ct i nie więcej niż 0,99 ct; duży kamień waży nie mniej niż 1 ct. Wartość diamentu jest proporcjonalna do kwadratu jego wagi: kamień 2-karatowy jest wart czterokrotność swojej wagi w stosunku do kamienia 1-karatowego; diament 3-karatowy jest wart dziewięciokrotność swojej wagi w stosunku do kamienia 1-karatowego.

 • Czystość

Każdy kamień naturalny zawiera szereg wtrąceń nieskrystalizowanych pierwiastków chemicznych lub małych kryształków.
Czystość rozumiana jest jako wolność kamienia od wewnętrznych inkluzji i skaz lub względna pozycja diamentu na skali "kamień bez skazy - kamień z wadą".

4. Złoty pierścionek na prezent, czyli jak wybrać odpowiedni rozmiar

Faktem jest, że nie ma nic łatwiejszego niż wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka, jeśli zastosujesz się do kilku elementarnych zaleceń Gold.ua:

 • Nie należy przyjmować rozmiaru rano, ponieważ ciało zawiera jeszcze wodę z poprzedniej nocy i ręka może być opuchnięta.
 • Nie należy kupować pierścionka po treningu sportowym
 • Unikaj odwiedzania sklepu jubilerskiego w bardzo gorący lub bardzo zimny dzień
 • Przymierzanie pierścionka powinno odbywać się w miłej atmosferze i przy normalnej temperaturze ciała.

Jeśli pierścionek jest przeznaczony na prezent, dobór rozmiaru powinien być procesem partyzanckim. Najprostszym sposobem jest pożyczenie pierścionka i narysowanie jego średnicy od wewnątrz. Możesz zmierzyć rozmiar palca za pomocą sznurka, gdy osoba śpi.

Innym sposobem jest przymierzenie go: załóż pierścionek na palec i zaznacz miejsce, w którym pasuje on idealnie.

Jest to również wygodne i skuteczne, aby skorzystać z usługi na stronie Gold.ua, aby określić rozmiar pierścienia: na każdej stronie z pierścieniami pod wyborem rozmiaru pierścienia jest link "Jak znaleźć rozmiar".
Wystarczy zmierzyć palec, na którym zamierzasz nosić pierścień z pomocą taśmy lub nici. Następnie należy wprowadzić wymiary do tabeli, a rozmiar zostanie obliczony automatycznie.

5. Styl i wiek - biżuteria według lat

Złoty pierścionek dla młodej dziewczyny powinien być delikatny i filigranowy - pięknie prosty. W projekcie nie ma zbędnych ozdobników. Takie obrączki w białym złocie będą symbolizować młodość, spontaniczność, lekkość i świeżość. Jeśli w pierścionku znajduje się inkrustacja z kamieni szlachetnych, powinien on również wyróżniać się zgrabną formą.

Dla starszej kobiety należy wybrać kamień w większym pierścionku. Taki element biżuterii będzie symbolizował kobiecą elegancję i wyrafinowanie. Jeśli Twój wybranek ma cienkie i długie palce, wystarczy dowolny pierścionek. Wyjątkiem są przedmioty nudne i bez wyrazu. Jeśli palce są krótkie, unikaj szerokich obrączek. Dla wizualnego wydłużenia palców preferowane są produkty w formie pionowo rozciągniętej biżuterii. Aby uzyskać bardziej elegancki wygląd na grubych palcach, wybierz asymetryczne pierścionki.

Dojrzałe panie będą preferowały obrączki o dużych i masywnych wymiarach. Tak drogocenna biżuteria przyciągnie wzrok i sprawi, że rysy wieku na przegubach staną się niewidoczne.

Więcej na: http://zlotaobraczka.eu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz