Jak wybrać spinki do mankietów

Spinki do mankietów to coś więcej niż tylko dodatek - są one istotną częścią wizerunku mężczyzny sukcesu. Mężczyzna noszący wyrafinowaną parę spinek do mankietów pokazuje, że przywiązuje odpowiednią wagę do swojego wyglądu.

Spośród wszystkich elementów biżuterii, zapięcia do koszul są "najbardziej męską biżuterią", choć na rynku jubilerskim można znaleźć również modele kobiece. Ponieważ wybór akcesorium jest trudny, mistrzowie biżuterii przygotowali kilka wskazówek, które pomogą przy zakupie spinek do mankietów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Poznaj tajniki

 1. Proporcjonalność. Rozróżnia się spinki do mankietów dwustronne (symetryczne) i jednostronne (asymetryczne). Modele symetryczne składają się z dwóch części dekoracyjnych połączonych łańcuszkiem lub monolitycznym prętem. Wersje jednostronne składają się z jednej strony dekoracyjnej i mechanizmu mocującego.
 2. Rodzaje mocowania. Zapięcie spinek do mankietów może być:
 • Pin - zapięcie w takich modelach to walec obracający się o 360 stopni. Spinki do mankietów z tym mechanizmem łączącym są tak rozpowszechnione, że zyskały status klasycznych.
 • Płytowe - produkty są mocowane za pomocą płaskiej płyty.
 • Ogniwo łańcucha - gdy łańcuch łączy obie części. Nadaje się do luźnych mankietów.
 • Zapięcie kulkowe - drugi koniec zapięcia ozdobiony jest kulką z metalu szlachetnego. Są one łatwe do zamocowania, ale wymagają starannego doboru, ponieważ mogą wypaść z rozcięcia w mankiecie.
 • Sztabka (sztywna) - spinki do mankietów nie zawierają ruchomych części i są litym kawałkiem metalu. Modele z takim mechanizmem sprzęgającym są trudne do samodzielnego założenia, ale są najbardziej niezawodne.
 1. Style wykonania. W zależności od wykonania, biżuterię dzielimy na klasyczną, oryginalną, tematyczną i użytkową.

Jak wybrać spinki do mankietów: 7 praktycznych wskazówek

 1. Zanim przystąpisz do wyboru, pamiętaj: ten dodatek jest odpowiedni tylko w połączeniu z koszulą z podwójnym mankietem i białymi koszulami wieczorowymi z pojedynczym mankietem (tylko bez guzików).
 2. Dopasuj kolor spinek do mankietów do koloru chusteczki do kieszonki na piersi, koszuli lub krawata. Na wieczorne imprezy wybierz spinki do mankietów inkrustowane klejnotami lub masą perłową.
 3. Optymalnie jest dobrać do produktu zegarek, obrączkę lub spinkę do krawata. Jeśli mężczyzna nosi inną biżuterię, spinki do mankietów muszą współgrać z nią kolorem metalu.
 4. W stylu casual noś dyskretne elementy. Tradycyjnie spinki do mankietów są odpowiednie do White Tie, Black Tie i Business Best dress codes, ale różnorodność modeli pozwala na ich użycie również do Smart Casual, Business Casual i Business Traditional dress codes.
 5. Kwadratowe spinki do mankietów giną na tle kraciastej tkaniny. W takim przypadku preferuj akcesoria o podłużnym kształcie. Jeśli planujesz nosić swoje spinki do mankietów kilka razy w roku, kup modele owalne. Są one uważane za klasyczne i będą pasować do większości garniturów. Kwadratowe i prostokątne elementy dobrze wyglądają z surowym garniturem biznesowym.
 6. Należy uważać na tematykę przedmiotów. Spinki do mankietów w kształcie serca, znaków zodiaku, króliczków itp. raczej nie dodadzą uroku dojrzałym mężczyznom.
 7. Jeśli kupujesz akcesorium na prezent, weź pod uwagę styl życia i preferencje przyszłego właściciela.

Pamiętaj, że prawdziwe piękno spinek do mankietów ujawnia się tylko wtedy, gdy są one odpowiednio dobrane. 

Więcej na: http://bestiales.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz